Saça veya Kıyafete Yapışan Sakız Nasıl Çıkarılır?

Saça veya Kıyafete Yapışan Sakız Nasıl Çıkarılır?

Saça veya Kıyafete Yapışan Sakız Nasıl Çıkarılır?

Saça kıyafete yapışan sakız nasıl çıkarılır?

Evlerde bazen istemsizce birtakım kazalar meydana gelebiliyor. Bilhassa evde küçük bir çocuk varsa evde yaşanabilecek ufak kazalara hazırlıklı olmalısınız. Kıyafete ya da saça yapışan inatçı sakız lekelerinden kurtulmak için uygulamanız gereken birkaç püf noktası bulunuyor. Saça kıyafete yapışan sakız nasıl çıkarılır? Kurumuş sakız lekesi nasıl çıkar İşte sakız lekesinden kurtulmak için kimi tahliller:

Uzmanların dişlerin sağlıklı kalması için sakız çiğnenmesi öneriyor. Evde, dışarda çiğnenen sakız bazen istenmeyen sonuçlar doğurabiliyor. Bazen bankta ya da otobüste fark etmeden kıyafetinize sakız yapışabilir. Ayrıyeten evde bilhassa kız çocuklarının sıklıkla yaşadığı sorunlardan biri gece saça yapışan sakızdır. Bazen anneler çocukların saçına yapışan sakızı nasıl çıkaracağını bilmediği için direk saçlarını kesiyor. Saçları kesmeye gerek kalmadan saça bulaşan ve kıyafete bulaşan sakızı çıkarmak için birtakım teknikler bulunuyor. Hayli hudut bozucu olan bu durumdan kurtulmak için birbirinden pratik prosedürlerle kıyafetinize yapışan sakızdan kurtulabilirsiniz. İşte kimi prosedürler:

Saça kıyafete yapışan sakız nasıl çıkarılır?

İNATÇI SAKIZ LEKESİ SAÇTAN NASIL ÇIKAR?

Hayli inatçı ve güç bir leke olan sakız lekesinden kolaylıkla kurtulmak için;

1.YÖNTEM

Öncelikle sakız yapışan bölgeye bir ölçü zeytinyağı sürülür.

– Eski bir diş fırçasıyla zeytinyağını sakızlı bölgeye iyice yedirin.

– Zeytinyağını sürdükten sonra 1-2 dakika bekleyin.

– Birkaç dakika sonra sakızı çıkarmayı çalışın.

– Emin olabilirsiniz ki sakız zahmetsizce saçtan ayrılacaktır.

– Akabinde çocuğunuzun saçlarını güzelce yıkayın.

İNATÇI SAKIZ LEKESİ SAÇTAN NASIL ÇIKAR?

2.YÖNTEM: FISTIK EZMESİ 

Saçınızı sakızdan kurtulmak için fıstık ezmesini kullanabilirsiniz. Saçınızın yapışan bölümüne fıstık ezmesi uygulayın ve biraz bekletin daha sonra suyun altında yıkayın.

3.YÖNTEM: MAYONEZ

Saç, ayakkabı ya da elbisedeki sakızı çıkarmak için en etkili yollardan biri mayonezdir. Mayonezi sakızın yapmış olduğu bölgeye uygulayın. Parmak ya da bir tarak yardımı ile sakızı temizleyin.

4.YÖNTEM: EL LOSYONLARI

El losyonlar da yağlı olduğu için sakızların çıkarılmasında epeyce etkilidir. El losyonu kullanırken dikkat etmeniz gereken en önemli püf noktası ise çok az kullanmaktır. Zira baş derinizi fazla yağlı hale getirir.

KIYAFETLERE BULAŞAN SAKIZ LEKESİ NASIL ÇIKAR?

5.YÖNTEM: VAZELİN

Sakız yapışan bölgeye vazelin sürün. Sonra elinizle yahut tarakla bu alanı temizleyin.

6.YÖNTEM: KUM

Kum, bilhassa ayakkabıların altına yapışan sakızı çıkarmak için etkili prosedürlerden biridir. Yapışan sakızı çıkarmak için yere biraz kum serpin ve üzerinde ayakkabınızla yürüyün. Sonra ayakkabı altından çıkıncaya kadar ovun.

7.YÖNTEM: SAÇ KURUTMA

Sakızı yumuşak hale getirmek için saç kurutma makinasını kullanabilirsiniz.. Yumuşayan sakızı elinizle çekip çıkarabilirsiniz. Bu halı üzerine yapışan sakızı çıkarmak için etkili bir yoldur.

KIYAFETLERE BULAŞAN SAKIZ LEKESİ NASIL ÇIKAR?

Sakız yapışan giysiyi zahmetsizce temizlemek istiyorsanız gereksiniminiz olan yalnızca pak bir poşet. Sakız yapışan giysiyi poşete koyup derin dondurucuya yerleştirin. Yaklaşık 4-5 saat sonra kıyafeti dolaptan çıkarın ve sertleşen sakızı çarçabuk çıkarın.

1.YÖNTEM: DONDURUN

Şayet hassas bir kumaştan sakızı çıkarmak isterseniz, giysiyi plastik bir torbaya koyun ve buzluğa yerleştirin. Birkaç saat kaldıktan sonra kumaştan sakızı rahatlıkla çıkarabilirsiniz.

2.YÖNTEM: SİRKE

Elbisenize sakız yapışmış ise o vakit çıkarmak için beyaz sirke ve diş fırçası kullanın. Sakızın yapışan bölgesine sirke sürün ve diş fırçası ile fırçalayın

29 Beğen