2021 AÖF Kayıt Yenileme Nasıl Yapılır?

2021 AÖF Kayıt Yenileme Nasıl Yapılır?

2021 AÖF Kayıt Yenileme Nasıl Yapılır?

Anadolu Üniversitesi Açık Öğretim Fakültesi Bahar Devri kayıt yenileme işlemleri başladı! Öğrenciler, AÖF imtihanları nasıl olacak merak ederken, 2. periyot yani Bahar Periyodu de, Güz Devri üzere online imtihan uygulanacağını duyuruldu. AÖF ödemelerini yapmak ve akabinde ders seçimini tamamlamak için öğrencilere 15 Şubat’tan 26 Şubat’a kadar mühlet verildi. Pekala, 2021 AÖF Kayıt Yenileme nasıl yapılır? AÖF Bahar devri kayıt yenileme 2021 ve ders seçimi nasıl yapılır?

AÖF KAYIT YENİLEME NASIL YAPILIR 2021

AÖF kayıt yenileme işlemi online olarak gerçekleştirilmektedir. Öğrenciler, Anadolu Üniversitesi Açıköğretim Sistemine bilgileri ile giriş yaptıktan sonra ders seçim işlemlerini yapabilirler. AÖF öğrencilerinin ders seçebilmek ve kayıtlarını tamamlayabilmek için öncelikle AÖF harcını yatırmaları gerekmektedir.

2021 AÖF Kayıt Yenileme

2021 AÖF KAYIT YENİLEME ADIMLARI

Kayıt yenileme işlemi aof.anadolu.edu.tr adresi Ders Seçimi (Ekle/Sil) Otomasyonu irtibatından öğrenci şifresi yahut e-devlet şifresi ile yapılacak.

AÖF kayıt yenileme işlemleri gerçekleştirirken aşağıdaki adımların sırasıyla uygulanması gerekiyor.

1- Derslerini seç.
2- Fiyatını öde.
3- Otomasyondan kaydını denetim et.
4- Ders kitapların eKampüs’te.

Periyot Öğretim Masrafı, Devir Tahsil Fiyatı ve Devir Öğrenci Katkı Hissesi ödemelerini yapmayan öğrenciler kayıt yenileme hakkını kaybeder. Kayıt yenileme işlemini yapan öğrenciler aof.anadolu.edu.tr adresi Öğrenci Otomasyonu irtibatından kayıtlarının yenilenip yenilenmediğini kayıt yenileme tarihleri içinde mutlaka denetim etmelidir.

AÖF KAYIT YENİLEME ÖDEMESİ NASIL YAPILIR?

AÖF kayıt yenileme için gerekli olan harç ücreti online ortamdan yahut ATM vasıtasıyla ödenmektedir. 2020-2021 Öğretim Yılı Bahar Periyodu Devir Öğretim Sarfiyatı, Devir Tahsil Fiyatı ve Periyot Öğrenci Katkı Hissesi ödemelerini belirtilen tarihler ortasında; Kredi Kartı/Banka Kartıyla, Ziraat Bankası ATM’lerinden (kartlı yahut kartsız), Taşınabilir Bankacılık yahut İnternet Bankacılığından gerçekleştirebilir.

2021 AÖF KAYIT YENİLEME ÜCRETİ NE KADAR?

Açıköğretim için kayıt yeniletecek öğrenciler için, ilgili Cumhurbaşkanlığı Kararı yeterince; imtihan hizmetleri, basılı malzemeler ve öteki hizmetler karşılığı olan ve Anadolu Üniversitesince belirlenen staj/uygulama dersi bulunmayan programlarda (Açıköğretim Fakültesi Sosyal Hizmet Programı Hariç) alt limit 285 lira, Açıköğretim Fakültesi Sosyal Hizmet Lisans Programında alt limit 405 lira, tekniker unvanı verilen programlarda ise alt limit 305 lira oldu. Öğrenciler, alınan dersin kredisine nazaran değişen Periyot Öğretim Masrafı fiyatını ödeyecek.

Uygulama dersi bulunan programlara kayıt yeniletecek öğrencilerin uygulama dersini aldığı ilgili periyotta, periyot öğretim masrafına her bir uygulama dersi için 80 lira ek edilecek. Laboratuvar dersi bulunan programlara kayıt yeniletecek öğrencilerin ise laboratuvar dersini aldığı ilgili periyotta, periyot öğretim masrafına her bir laboratuvar dersi için 120 lira ek edilecek.

2021 AÖF Kayıt Yenileme

ELAZIĞ VE İZMİR SARSINTI MAĞDURLARINA AİT AÖF ÖDEME DUYURUSU!

Elazığ ve İzmir Zelzelesinde Mağduriyet Yaşayan Öğrencilerimizin 2020-2021 Öğretim Yılı Bahar Periyodu Kayıt Yenileme Ödemeleri Hakkında:

“24 Ocak 2020 tarihinde Elazığ’ın Sivrice ilçesinde ve 30 Ekim 2020 tarihinde İzmir vilayetinde meydana gelen zelzele sonucunda Elazığ, Malatya ve İzmir’de binaları ağır hasarlı olan yahut yıkılan öğrencilerimize; durumlarını Valilik, Belediye, AFAD üzere kurum yahut kuruluşlar tarafından düzenlenen resmi evrak ile belgelendirmeleri halinde, 2020-2021 Öğretim Yılı Bahar Devrinde devir öğretim gideri/dönem öğrenci katkı hissesi fiyatı ödemeden kayıtlarını yeniletebileceklerdir.

Bu durumda olan öğrencilerimiz, aosogrenci.anadolu.edu.tr adresinin Öğrenci Bilgi Sitemi “Afetzede Müracaat ve Doküman Yükleme” panelinden durumlarını kanıtlayan resmi evraklarını yüklemeleri gerekmektedir.

Resmi doküman ile başvurmayan öğrencilerin talepleri karşılanmayacaktır.”

35 Beğen