Ağrılarınızla Başa Çıkmanızı Sağlayacak 5 Doğal Yol

Ağrılarınızla Başa Çıkmanızı Sağlayacak 5 Doğal Yol

Ağrılarınızla Başa Çıkmanızı Sağlayacak 5 Doğal Yol

Duruş bozuklukları, hareketsizlik,yanlış ayakkabı ve yatak seçiminden kaynaklanan kronik ağrılarla başa çıkmanın birtakım doğal yolları var. Bunlardan en önemlisi EGZERSİZ…

Günümüzde yaygın olarak benimsenen hareketsiz yaşam hali,sağlıksız beslenme,stres,ekran başında uzun vakit geçirme üzere alışkanlıklara bağlı olarak gelişen pek çok rahatsızlık var. Bunların başında ağrı şikayetleri geliyor. Ağrı şikayetleri birden fazla vakit ağrı kesicilerle baskılanmaya çalışılsa da sırt ağrısı, omuz ağrısı,bel ağrısı,kas ve eklem ağrısı üzere şikayetler kronikleşerek yaşam kalitesini epeyce düşürüyor.

YANLIŞ SEÇİMLERİN KURBANI OLMAYIN

Başta fıtık üzere ortopedik sorunlar, romatizma, kas tutulması,doku hasarı,obezite,depresyon üzere rahatsızlıkları olanlar gelmek üzere besbelli bir hastalığı bulunmadığı halde gerek uzun müddet bilgisayar başında çalışan, gerek telefonda uzun vakit oyun oynayan,gerekse yanlış yatak, ayakkabı üzere seçimlerin kurbanı olan çok sayıdaki kişinin başı süregelen ağrılarla kederde. Ağrının 3 ay aralıksız devam etmesi ya da belirli aralıklarla tekrarlaması durumunda kişiye kronik ağrı tanısı konuyor ve daha komplike tedavi süreçleri başlıyor.

Vücudumuzdaki ağrılarla baş etmenin, birebir vakitte mevcut tedavi sürecimize takviye olmanın doğal ve yan etkisiz metotlarından kimilerini sıralayalım:

GÜNDE 10 BİN ADIM

Tertipli ve planlı yapılan antrenman başta kas-iskelet sistemi yaralanmalarını önler,nörolojik hastalığa yakalanma riskini ve dikkat dağınıklığını azaltır. İdman,sindirim, boşaltım ve bağışıklık sistemlerini,metabolizmayı güçlendirir. Yürüyüş, günlük yaşamda herkesin yapabileceği bir antrenmandır. İdeali günde 30-45 dakika, haftada en az 3 gün yapılan tempolu yürüyüştür.

Ağrılarınızla Başa Çıkmanızı Sağlayacak 5 Doğal Yol

KLİNİK PİLATES

Klinik pilates metodu,vücudun istikrarını sağlamaya yönelik,zihin ve vücut ahengini destekleyen bir tekniktir. Antrenman hareketleriyle birlikte sağlıklı yaşamın çok önemli bir ögesi olan nefes kontolünü sağlar ve zihin-bütün bedenliğini kombine eder. Kişinin sorununa nazaran fizyoterapist tarafından modifiye edilen idmanlardan oluşur. Haftada en az 2 gün yapılması önerilir.

KAPLICALAR

Kaplıca tedavisi termal ve mineralli suların, tedavi edici çamur ve gazların , çeşitli hastalıkların tedavisinde kullanılmasıyla gelişen ve günümüze kadar gelen bir tedavi sistemidir. Ülkemizde, bel ağrısı, diz ağrısı üzere eklem hastalıklarında , kireçlenmelerde, romatizmalarda, fibromyaljide ve kas ağrılarında kullanılır.

DURUŞ BOZUKLUKLARINI ORTADAN KALDIRIN

Evde yahut iş yerinde yapacağınız ufak ergonomik değişiklikler ile duruş bozukluğundan kaynaklanan ağrıları önleyebilirsiniz. Gün içinde esneme hareketlerini bol tekrarlı yapmak varolan ağrılarınızın hafiflemesinde çok etkili olacaktır.

GTOS TERAPİ İLE RAHATLAYIN

Ağrılara tahlil bulmak istiyorsanız birkaç seans GTOS terapi alabilirsiniz. Gtos terapi iğne,ısı, ışın kullanılmadan uygulanır, deri altına girilmez.Her yaş grubu için uygundur. Yan tesiri yoktur.

25 Beğen