Gül Suyunun Cilde Yararları Nelerdir?

Gül Suyunun Cilde Yararları Nelerdir?

Gül Suyunun Cilde Yararları Nelerdir?

“Gül suyu cildimizi temizleyen ve nemlendiren en doğal kozmetik materyallerinde birisi. Ve cilde olan yararları saymakla bitmez. Gül suyunun yararları nelerdir? Hoş kokusu ve hafif yapısıyla gül suyu son vakitlerde çok tercih edilen bir cilt eseri haline geldi. Gül suyunun cilde yararları nelerdir? Gül suyu cilde nasıl uygulanır? Sorunun karşılığı yazımızda.

Gül suyunun cilde yararları nelerdir? Gül suyu cilde nasıl uygulanır?

Gül suyunu tarihte birinci defa İranlıların gülü damıtarak elde ettiği bilinmektedir. Ortaya çıkan doğal ve şifalı bu eser vakitle Avrupa ve Asya’ya yayılmıştır. Günümüzde ise dünyanın her yerinde kullanılmakta olan gül suyunun İslamiyet ve Hinduizm’de de dini bir kıymeti vardır. Gül suyu yararlı ve doğal içeriğinden ötürü batı dünyasının kozmetik bölümünde olmazsa olmaz gereçlerden biridir. Tıpkı vakitte ferahlatıcı ve dinlendirici tesirinden ötürü aromaterapide de kullanılmaktadır. Kimyasal içerikli eserlerin cilde olumsuz tesirlerinin artmasıyla, beşerler devayı tabiatın mucizevi kaynaklarında aramaya yöneliyor.

Gül Suyunun Cilde Yararları Nelerdir?

Gül suyu da cilt bakımı konusunda yüzyıllardır kullanılan, annelerimizden anneannelerimize kadar dolabında bulunmuş bir bakım gereci. Her cilt tipi için faydalı olan gül suyu hafif ve doğal içeriği sayesinde cildinizi yatıştırmaya, renk eşitsizliğini gidermeye ve cildinizi nemlendirmeye yardımcı olur. Şimdilerde çok fazla ilgi gören gül suyu, söylenildiği kadar cilde yararlı mıdır, nasıl kullanılır sizler için araştırdık. İşte gül suyunun cilde yararları ve kullanımı…

Gül Suyunun Cilde Yararları Nelerdir?

Mat görünümlü ciltlerin sabah akşam tertipli bir formda kullandığında cildi temizleyerek canlı ve sağlıklı görünmesini sağlıyor.

Tıkanmış gözenekleri açarak, cildin üst katmanında bulunan yerini temizliyor.

Cildin nem istikrarını sağlayarak sivilce oluşumunu mahzurlar.

Egzama, mantar üzere cilt hastalıklarına bağlı oluşan kaşıntıyı ve kuruluğu giderir.

Berbat hava şartlarından ötürü cildin üzerinde biriken toksinlerin atılmasına yardımcı olur.

Gül Suyunun Cilde Yararları Nelerdir?

GÜL SUYU CİLT BAKIMINDA NASIL KULLANILIR?

Yarım çay bardağı gül suyu ve 1 çay kaşığı gliserini karıştırın. Akabinde pamuk yardımıyla hem yüzünüzü hem de boynunuzu temizleyin. Şayet isterseniz tüm bedeninizi bu karışımla temizleyebilirsiniz. Bu uygulama cildi temizlemeye yönelik olduğu için sabahları ya da akşamları yapabilirsiniz. Lakin günde bir kere yapılması kafidir.

22 Beğen