Pastel Renkler Nelerdir?

Pastel Renkler Nelerdir?

Pastel Renkler Nelerdir?

Son devirlerde şıklığın ve zarafetin renkleri sayılan pastel tonlar ekseriyetle birbirleri içerisinde ahenk içinde olurlar. Moda anlayışına yeni soluk getiren pastel renkleri gerçek biçimde kombinleyerek kış mevsiminde de şıklığınıza şıklık katabilirsiniz. O halde en çok karıştırılan pastel renkler nelerdir? Pastel renkler nasıl kombinlenir. Tarzınıza farklı bir bakış açısı getirmek için yazımıza göz atabilirsiniz.

Pastel renkler nelerdir? Pastel tonlarda kombin nasıl yapılır?

Pastel renkler biraz soluk diyebileceğimiz ana renklerin mat olan tonları olarak geçer. Renkler isimlendirilirken tonların doygunluklarına ve parlak olup olmadıklarına nazaran isimlendirilmektedir. Parlaklığı ve doygunluğu azalan renklere pastel renkler deniliyor. Bayanlar tarafından en çok beğenilen ver tercih edilen renklerinde başında geliyor. Pastel renkler, tahminen de birçok bayanı cezbetse de kombinlemesi en sıkıntı renkler ortasında. Bu tonlar yalnız bırakıldığında çok sönük, biraz fazla itina gösterildiğinde ise fazla savlı duruyor. Her mevsimde favori olan pastel renkleri kıyafetlerde kullanmanın kolay yollarını sizler için araştırdık.

PASTEL RENKLER NASIL KOMBİNLENİR? 

Pastel Renkler Nelerdir?

Pastel renkler kombinleyeceğiniz vakit parlak ve koyu renkler yerine daha soft renkler tercih etmeniz gerekiyor. Çok ender siyah renkle ahenk sağlasa da siz tekrar pastel renklerini daha yumuşak renklerle kombinleyin. Bunlardan gri, krem, açık kahve üzere tonlarla kullanarak hoş bir ahenk sağlayabilirsiniz.

Pastel Renkler Nelerdir?

Bütün pastel renkler beyaz ile çok ahengidir. Bu kombinasyonları takılarla ve uyumlu ayakkabı ve çantalarla da desteleyebilirsiniz.

Pastel Renkler Nelerdir?

Pastel tonlarda kombin yaparken tümüyle tıpkı tonda giyinirseniz kesinlikle aksesuar seçimlerinizi farklı tonlarda seçerek kontrast yapın.

Pastel Renkler Nelerdir?

Seçeceğiniz aksesuarlarınızda inci tercih etmeyin. Onun yerine gümüş ya da altın rengi tercih edebilirsiniz.

Pastel Renkler Nelerdir?

Kıyafet seçiminden sonra makyajınızı pastel pembe ruj ya da bir göz makyajı ile tamamlayabilirsiniz.

Pastel Renkler Nelerdir?

Pastel renklerle olağanüstü ton sür ton kombinler yapabilirsiniz. Örneğin pastel mavi renk tonlarında farklı kıyafetler bir ortada şahane görünür.

Pastel Renkler Nelerdir?

29 Beğen