Fırat Yılmaz Çakıroğlu Kimdir?

Fırat Yılmaz Çakıroğlu Kimdir?

Fırat Yılmaz Çakıroğlu Kimdir?

Fırat Çakıroğlu kimdir? sorusu vatandaşlar tarafından araştırma konusu olmaya devam ediyor. 2015 yılında Ege Üniversitesi’nde karşı görüşlü öğrencilerin arbedesi sonrasında Fırat Çakıroğlu, Nurullah Semo isimli öğrenci tarafından bıçaklanarak öldürüldü. Hayatının baharında genç yaşta hayatnını kaybedebn Fırat Çakıroğlu’nın mevt haberi ülkede büyük yankı uyandırdı. Dava ocakları Ege Üniversitesi sorumlusu olan Fırat Çakıroğlu’nun vefatına neden olan Nurullah Semo tutuklandı. 880 gün süren yargılama mühletinin akabinde terör örgütüne üyelik cürmünden 15 yıl ceza alan Nurullah Semo, taammüden adam öldürme kabahatinden müebbet mahpus cezası aldı

FIRAT YILMAZ ÇAKIROĞLU KİMDİR?

Fırat Çakıroğlu cinayeti, 20 Şubat 2015’te Ege Üniversitesi’nde başlayan aykırı görüşlü öğrencilerin arbedesi sonrası Fırat Yılmaz Çakıroğlu isimli öğrencinin bıçaklanarak öldürülmesi olayıdır. Olay sonrası yapılan yargılamalarda, Ege Üniversitesi Sosyoloji Kısmı öğrencisi Nurullah Semo tutuklandı

Fırat Yılmaz Çakıroğlu, zıt görüşlü öğrenciler ile girdiği tartışma sonucu bıçaklı saldırıya uğrayarak hayatını kaybeden ülkücü Ege Üniversitesi öğrencisi.

1 Ocak 1991 yılında Konya’nın Akşehir ilçesinde doğdu. Babası Fuat Yetenekli Çakıroğlu ile annesi Özlem Çakıroğlu’nun tek evladı. 1996 yılında öğretmen olan annesi Özlem Çakıroğlu’nun Diyarbakır’a tayini üzerine çocukluğunu ve ilkokul yıllarını Diyarbakır’da geçirdi. CHP’li bir ailede yetişmişti. Ege Üniversitesi Edebiyat Fakültesi Tarih Kısmı 4. Sınıf Öğrencisiydi. Tıpkı fakültede formasyon dersleri alıyordu. Dava Ocakları Ege Üniversitesi sorumlusu idi.

Mevti üzerine Fırat Çakıroğlu’nun ismi, Tarsus’ta ismine açılan spor merkezine, Nazilli’de bir parka verilmiştir. Elvankent’te de ismine bir hatıra ormanı oluşturulmuştur. İzmir’in Menderes ilçesinde bir spor tesisine ve Aliağa ilçesinde yapılan bir parka, Manisa’da bir kavşağa ismi verilmiştir.

Cinayetin sanığı Nurullah Semo, 880 gün süren yargılanma periyodundan sonra terör örgütü üyeliğinden 15 yıl, taammüden öldürme kabahatinden müebbet mahpus cezasına çarptırıldı.

Fırat Yılmaz Çakıroğlu Kimdir?

FIRAT ÇAKIROĞLU CİNAYETİ NEDİR?

Fırat Çakıroğlu, 20 Şubat 2015’te Ege Üniversitesi’nde başlayan zıt görüşlü öğrencilerin arbedesi sonrası bıçaklanarak hayata veda eti.

Hengamede bıçaklanan Dava Ocakları Ege Üniversitesi sorumlusu Edebiyat Fakültesi Tarih Kısmı 4’üncü sınıf öğrencisi Fırat Yılmaz Çakıroğlu, hastanede yaşamını yitirdi. Fırat Çakıroğlu’nun ismi, Tarsus’da spor merkezine, Nazilli’de bir parka verildi. İzmir’in Menderes’de bir spor tesisine de ismi verildi.

Cinayetin sanığı 880 gün süren yargılanma periyodundan sonra terör örgütü üyeliğinden 15 yıl, taammüden öldürme cürmünden müebbet mahpus cezasına çarptırıldı.

48 Beğen