Duygu Mercan Kimdir?

Duygu Mercan Kimdir?

Duygu Mercan kimdir? Duygu Mercan, 1 Kasım 1991 yılında İstanbul’da dünyaya geldi. Duygu Mercan, liseyi okuduktan sonra Üniversite eğitimi için Londra’ya gitti. Londra’da lisans eğitimine devam ederken ayrıca oyunculuk eğitimleride aldı.

Mezun olduktan sonra Londra’da finans şirketinde çalışırken ara ara İstanbul’a geldi. O dönemlerde yakınları sayesinde bazı yapımcıların dikkatini çeken Duygu Mercan Londra’daki iki ajansı dondurup, Türkiye’ye geldi ve İstanbul’da yaşamaya başladı.

İstanbul’da 3 filmde oynayarak oyunculuk kariyeri başlayan Duygu Mercan, ilk olarak başrollerinde Gürgen Öz, Özge Ulusoy, İlayda Çevik’in yer aldığı 2018 yılı yapımı İlişki Doktoru adlı filmde İlayda karakteriyle rol aldı.

Ardından 2022 yılında vizyona giren Aşkın Ömrü adlı filmde Tuba Ünsal ve İlker Aksumla beraber ana karakterlerden Melis‘i canlandırdı. yine 2022 yılında vizyona giren Alper Saldıran ve Eser Eyüpoğlu ile birlikte Soygun adlı filmde başrolde oynadı.

Ayrıca İşin Aslı (Cansu) ve Son Şans gibi yapımlarda rol aldı. Gecenin Nakaratı adlı Filmde Ilgaz karakteriyle yer almıştır.

2022 yılında vizyona giren Merkez filminde Demet karakterini canlandırdı.

Akrep burcu olan Duygu Mercan‘ın Instagram‘da 85 bin takipçisi var.

Kaynaklar: Kaynak1

35 Beğen