Yeni Nesil Matematik Soruları Nasıl Çözülür?

Yeni Nesil Matematik Soruları Nasıl Çözülür?

Yeni Nesil Matematik Soruları Nasıl Çözülür?

Son yıllarda sıklıkla duyduğumuz yeni kuşak matematik yeni nesil sorular… Nedir bu matematik yeni kuşak sorular? Hem LGS hem de YKS matematik testinde öğrencilerin çözmeye alıştığı soru usulleri büyük değişim geçirdi. Kısa, işlem yeteneğine dayalı ve biraz da ezber sorular yerine okuduğunu manaya ve yorumlama yüklü soru stilleri getirildi. Bu değişim uzun vadede muhakeme gücü yüksek gençler yetiştireceği için iyi olsa da öğrenciler imtihanda matematik testinde daha çok zorlanır oldu.

Yeni Nesil Matematik Yeni Nesil Sorular

Yeni nesil matematik sorularında başarılı olmak elbette ki mümkün. Gerçek formül ve teknikler ile çalışıldığı takdirde öğrencilerin çözmekten kaçındığı bu soru üslupları günden güne kolaylaşıyor. Öncelikle hususun özü iyi kavranmalı ve işlem yeteneğine dayalı sorular eksik nokta kalmayana dek çözülmelidir. Daha sonra kolaydan zora yanlışsız matematik yeni kuşak sorular incelenmeli ve müddet kısıtlaması olmadan sorular üzerinde vakit geçirilmelidir. Anlaşılmayan ya da çözülemeyen sorular mutlaka gözden geçirilmeli ve gerekirse yardım alınmalıdır.

Yeni Nesil Matematik Soruları Nasıl Çözülür

Öğrencilerin LGS ve YKS matematik yeni kuşak sorular ile oluşan testlerde zorlanmalarının sebebi imtihana çalışma müddetince çabuk vazgeçerek gerekli iradeyi ve istikrarı gösterememeleridir. Örneğin, bir bahis testi çözüldükten ya da deneme imtihanından sonra geri dönülmeyen boş ve yanlış sorular o öğrencinin en büyük eksikleri olmaktadır. Muvaffakiyet kolay elde edilen bir şey değildir. Başarılı olmak için sabırlı ve istikrarlı olmalıyız.

Özellikle uzun sorularda soruyu anlamak soruyu çözmekten çok daha önemli hale gelmiştir. Süreyi yetiştirmeliyim derdi ile soru kısmı dikkatli okunmadan soru tahliline geçildiği takdirde tüm soruyu kaybedebiliriz. Sabır ve itina ile sorunun tüm ayrıntıları okunmalı hatta verilen bilgiler kısa notlar halinde sorunun yanına yazılmalıdır.

Özellikle matematik netleri yavaş yavaş artabilir. Hatta bazen çalışmanıza karşın matematik netlerinizin yükselmemesinden şikayetçi olabilirsiniz. Birinci etapta zorlandığınız soruları bir müddet sonra çarçabuk çözeceksiniz. Yeni kuşak soru şekline uygun kitaplar ve kaynaklardan çalışın ve lütfen çalışmaktan vazgeçmeyin. Göreceksiniz ki istediğiniz ve hayal ettiğiniz lise ve üniversiteye ulaşacaksınız. Her ne kadar uzun ve güçlü görünse de imtihan hazırlık yılları sizin ve yalnızca sizin hayatınızı değiştirdiği için önemli ve hoştur. Bu yolda hepinize muvaffakiyetler dilerim.

39 Beğen