Rüyada Köpek Görmek İyiye mi yoksa Kötüye mi İşarettir?

Rüyada Köpek Görmek İyiye mi yoksa Kötüye mi İşarettir?

Rüyada Köpek Görmek İyiye mi yoksa Kötüye mi İşarettir?

Rüyada köpek görmek, rüya alimlerinin görüşlerine nazaran farklı şekillerde tabir edilmektedir. Rüyada köpek görmek görüldüğü duruma nazaran, düşman, cahil kimseye, tamahkar zengine ve işleri yakışıksız alime yorumlanmaktadır. Rüyada görülen köpek, rüya sahibinin yakın çevresinden düşmanlarının olduğu, rüya sahibine ziyan vermek istediğine delalet eder. Rüyada köpek görmek, iş hayatında girilen rekabete ve rüya sahibinin ziyan görebileceğine yorumlanarak rüya sahibinin dikkatli olması konusunda uyarıcı bir rüya olmaktadır.

Rüyada dişi köpek görmek 

Başa bela açacak olan berbat karakterli kadına işaret eder. Erkek köpeği kovalayan dişi köpek, berbat huylu bir kadın tarafından berbatlığa uğramak manasına gelir.

Rüyada ölü köpek görmek 

Geçirilecek rahatsızlığa, sıkıntı bir işe kalkışmaya ve can sıkıcı bir duruma işaret eder. Rüyada köpek öldürdüğünü görmek, düşman üzerinde galip gelmek manasında yorumlanır.

Rüyada köpeklerin saldırısına uğramak 

Rüyada köpeğin saldırısına uğramak ancak ziyan görmemek, zararsız düşmana işaret eder. Saldırıya uğranılan köpeğin alt edilmesi, aileden biriyle tartışmaya girmek manasındadır. Köpeğin salyasının akması ve rüya sahibinin üzerine bulaşması, düşmanın makus laflarına işarettir.

Rüyada bir köpeklerin birbirlerine saldırdığını görmek 

Düşmanından kurtulmak için öbür bir düşmanı üzerine yollamak demektir.

Rüyada köpek tarafından ısırılmak 

Haset eden arkadaş ve rekabet içine girilecek iş arkadaşına işaret eder. Köpek ısırması rekabette olunan iş arkadaşından bir ziyana uğramak biçiminde yorumlanır. Yakın ya da uzak bir düşman tarafından ziyan uğratılmak manasında da tabir edilir.

Rüyada havlayan köpek görmek 

Düşmanlardan işitilecek olan can sıkıcı berbat sözdür.

Rüyada konuşan köpek görmek 

Rüya sahibinin etrafından bir şeyler gizlediği manası taşır.

Rüyada köpek beslemek 

Malların artmasına, meskenine bolluk ve rahmet geleceği manasını taşır. Rüyada süs köpeği besleyen kişinin eşiyle ortası iyi değildir.

Rüyada bir köpeği sevmek

Rüyada bir köpeği sevmek ve buna karşılık köpek tarafından da dostluk görmek, düşmanlarla uzlaşmaya ve düşmanların berbat tavırlarından vazgeçeceğine işarettir.

Rüyada köpeğin eve pisliğini yapması 

Eşler ortasında çıkan uyuşmazlığa ve eşlerden birinin sadakatsiz haline yorumlanır.

Rüyada yavru köpek görmek 

Rüyada anne köpeğin yavru köpekleri beslemesi, şayet rüya sahibi anneyse onun da evlatlarına iyi muamele içinde olacağına işaretken; rüya sahibi bekârsa güzel bir kişiyle evleneceği manasını taşır.

Rüyada köpek eti ve sütü yemek 

Rüyada köpek eti yemek düşmana üstünlük ve harama bulaşmak; süt ise çok korkulan düşman manasındadır.

Rüyada görülen köpeğin cinsine nazaran de yorum farklılaşabilir. Buna nazaran;

Ev köpeği; rüya sahibinin de konut köpeğinden işaretle munis ve merhametli bir kişi olduğuna yorumlanır.

Av köpeği; işsizlik, miras ve düşman üzere değişik manalarda yorumlanır. Av köpeğiyle ava çıkmak düşmana yapılan iyilikken; av köpeğini kovalamak düşmanı uzaklaştırmaktır.

Çoban köpeği; rüyada görülen çoban köpeği rüya sahibinin etrafında prestij gören, saygın bir kişi olduğu manasını taşır.

Tazı köpeği; zalim bir düşman ve devlet makamında yüksek bir mertebe manası taşır.

Süs köpeği; eşler ortasında soruna ve aralarının açılması manasına gelir.

Rüyada görülen yavru köpek; sempatik bir çocuktur.

Rüyada Köpek Görmenin Psikolojik Yorumu

Rüyada görülen köpek, sezgi, sadakat, cömertlik, muhafaza, ve sadakat üzere kavramları simgeler. Gücü de simgeleyen köpek, rüya sahibinin güçlü adımlarla ilerleyeceği, yeni işler içinde olacağı manasındadır. Rüyada köpek havlaması kişinin iç çatışmalarını gösterirken; arkadaşlık konusuna, kapalı kaygılarına ya da kişinin kendinin dahi bilmediği bir yeteneğe sahip olduğuna işarettir.

ALİMLERİN YORUMLARI

Seyyid Süleyman: Köpek himmetsiz fakat, zalim olmayan bir düşmanla tabir edilir. Dişi köpek, niyetsiz ve önlemsiz bir kadındır. Siyah köpek; Arap asıllı bir düşmandır. Rüyasında bir köpeğin kendisine havladığını gören, makûs asıllı ve korkak bir düşmandan nefret edeceği makûs bir söz işitir. Köpek tarafından ısırılan, düşmanından ziyan görür. Elbisesinin köpeğin salyasıyla ıslandığını gören, düşmanının sözünden ötürü eziyet çeker.

Kirmani: Bir köpeği, öteki bir köpeğin üzerine saldığını gören, düşmanını defetmek için, öteki düşmanını ona musallat eder. Köpeğe ekmek verdiğini görenin, rızkı bol olur. Uyumakta olan bir köpeği başının altına yastık üzere koyan, ehemmiyetsiz ve zararsız bir düşmana itimat eder. Köpek sütü, endişe, endişe ve düşmanla tartışmaktır. Köpeğin kendinden kaçtığını görenin düşmanı kaçar.

Nablusi: Bir kimse kendisini köpeğe dönüştüğünü görse, Allah (C.C.) o kimseye büyük bir ilim öğretir ve ilmine kibirlenmesinden ötürü Allah elinden alır. Köpekler, güvenlik kuvvetlerinin çocuk ve yardımcısıyla tabir edilir. Köpek zayıf bir düşman ve cimri bir adamdır. Rüyada kendisine bir köpeğin ürüdüğünü gören kimse, insaniyetsiz bir adamdan hoşlanmayacağı bir söz işitir. Rüyada köpek eti yediğini gören kimse, düşmanına galip gelir ve düşmanından eline mal geçer.

27 Beğen