Rüyada Kusmak Ne Anlama Gelir?

Rüyada Kusmak Ne Anlama Gelir?

Rüyada Kusmak Ne Anlama Gelir?

Rüyada kustuğunu gören kişinin kimi sağlık sıkıntılarıyla karşılaşacağına delalet edilir. Rüya sahibinin beklemediği bir durumdan ötürü ezalar yaşayacağına, moral bozucu ve külfetli günlerin işareti olarak kabul edilir. Rüyada kusmak, önemli sağlık sıkıntılarının habercisi olarak yorumlansa da günahkar bir kimsenin tövbe edeceğine de yorumlanmaktadır. Rüyada kusmak, tabir edilirken rüyanın ne şekilde görüldüğü dikkate alınarak yorumlanması gereklidir.

RÜYADA KUSMAK

Rüyada kusmak, sağlık sorunlarının habercisi olarak bilinen bir rüyadır. Rüya sahibinin kendisinin ya da yakın çevresinde birinin hastalanacağına işaret edilir. Rüyada kusmak, pek hayırla yorumlanmaz, rüya sahibinin başından bir hastalık geçireceğine delalet etmektedir. Rüyada yediklerini kusan birinin maddi olarak kayıplara uğrayacağına yorumlanmaktadır.

RÜYADA YEDİKLERİNİ KUSMAK

Rüyasında yediği yemekleri kusan kişinin parasal olarak ziyana uğradığı bir sürece işaret etmektedir. Rüya sahibinin maddi manevi kayıplar yaşayarak sorunlu bir sürece gireceğine yorumlanmaktadır.

RÜYADA KAN KUSTUĞUNU GÖRMEK

Rüyasında hasta olduğunu ve bundan ötürü kan kustuğunu gören kişinin gerçek hayatta başına gelecek iyi işlere işaret eder. Rüyayı gören kişinin geçmişte yaptığı hatalar yüzünden pişman olacağına ve tövbe edeceğine yorumlanır. Rüyada kusman, yaşanacak sağlık meselelerine işaretken, rüyada kan kusman hastalıklardan kurtulmaya ve sıhhatine yeniden kavuşmaya işarettir. Rüya sahibi şayet evliyse yakında çocuğu olacağına yorumlanmaktadır.

RÜYADA BAŞKASININ KUSTUĞUNU GÖRMEK

Rüyada öbür bir kimsenin kustuğunu gören kişi, kimi kusarken görüyorsa o kişinin yakın vakitte sıhhatine ve sıhhatine kavuşacağına işarettir. Rüya sahibinin rüyasında kustuğunu gördüğü kişinin geçmişte işlediği günahlara tövbe ederek yanlışsız yola erişeceğine delalet etmektedir.

RÜYADA BİRİYLE BİRLİKTE KUSMAK 

Rüyada biriyle kustuğunu gören kişinin gördüğü kimseyle birlikte dedikodu yaparak günaha gireceğine, sırların açık edileceğine ve boş konuşan beşerle tabir edilmektedir. Ayrıyeten rüyada diğeriyle birlikte kustuğunu gören kişinin iş hayatında muvaffakiyete kavuşacağına yorumlanmaktadır.

RÜYADA YILAN KUSMAK

Rüyada yılan kusmak, rüya sahibinin gelecekte birine çok sert sözler söyleyeceğine, içindeki kini dışarı vuracağına işaret edilmektedir. Rüyayı gören kişinin tıpkı vakitte içimde yaşadığı kahırları bir an evvel dışarı vurması gerektiğinin de ihtarıdır. Rüyada çok fazla yılan kusan kişinin içine attığı düşüncelerinin çok olduğuna işaret edilirken, içindekileri boşaltarak rahatlayacağına delalet edilmektedir.

RÜYADA BAL KUSMAK

Rüyada bal kustuğunu gören kişinin, beğenilen sözlü, kibar, insanları kırmaktan çekinen bir yapıya sahip olduğuna işaret edilir. Rüyasında bal kusan kişinin günahlarından tövbe ederek yanlışsız yola gideceğine yorumlanmaktadır.

ALİMLERİN GÖRÜŞLERİNE NAZARAN RÜYADA KUSMAK

Nablusi: Oruç olan bir kimse, rüyada kustuğunu ve onu yaladığını gören kimse borcunu ödemeye kudreti olduğu halde onu ödemediğine ve bundan ötürü günahkar olduğuna delalet eder. Leğen içine kustuğunu gören kimse, günahlarından tövbe eder ve hanımı ondan haram bir mala nail olur. Şayet kusuntunun tadı iyi ve kolay kolay kusarsa, o kimsenin tövbe etmesine ve sapıklıktan kendi isteğiyle dönmesine delalet eder. Şayet kusuntunun tadı pis ve çetin kusarsa, o kimsenin bulunduğu sapıklıktan içmesi onun bedeninde bulunan ıstıraba, mal ve karında meydana gelecek musibete bunlar üzere uğrayacağı belalara binaen zorla mümkün olacağına delalet eder.

Seyyid Süleyman: Rüyasında çarçabuk kustuğunu gören, tövbe eder. Allah-ü Teala’ya yönelir veyahut hakkı sahibine verir. Müşkülatla kusmak; eziyete delalet-tir. Bu rüyayı gören, hastaysa; vefat eder. Hamileyse çocuk düşer. Kustuğunu yiyen, sözünden döner. Bağışladığını geri alır. Bir rivayete nazaran rüya, cimrilikle yorumlanır. Kusmak istediği halde kusamamak tövbede zahmettir. Rüya sahibi tövbe etse de günah işlemeye devam eder.

24 Beğen