Rüyada Deprem Görmek Ne Anlama Gelir?

Rüyada Deprem Görmek Ne Anlama Gelir?

Rüyada Deprem Görmek Ne Anlama Gelir?

Rüyada zelzele olduğunun görmek, rüya sahibinin hayatında beklemediği değişikliklerin olacağına yorumlanır. Rüyayı gören kişinin planlamadığı olaylarla karşılaşacağına işaret edilmektedir. Rüya sahibinin istediklerini gerçekleştirmesi için güç bir süreçten geçeceğine ancak çevresindeki dostlarının takviyesi sayesinde hayallerinin peşinden emin adımlarla ilerleyeceğine delalet edilmektedir. Rüyada zelzele görmek genel olarak hayatta yaşanacak değişikliğe işaret edilse de rüyayı gören kişiye bağlı olarak farklı şekillerde tabir edilmektedir.

RÜYADA EVİN SALLANMASI

Rüyada zelzele olduğunu ya da meskenin sallandığını hisseden kimsenin aile içinde yaşayacağı kimi zahmetlere işaret etmektedir. Rüya sahibinin konut ve aile hayatında karşılaşacağı sorun ve huzursuzluklara yorumlanır. Rüyayı gören kişinin aile ilişkilerine dikkatli olması konusunda uyarıcı niteliği taşıyan bir rüyadır.

RÜYADA DEPREMDE SARSILMAK

Rüyada sarsıntı olması sonucu sarsıldığını gören kişinin bir takım yanlış işlere gireceğini ve çevresindekiler tarafından eskisi kadar dikkate alınmayacağına yorumlanmaktadır. Rüyada sarsıldığını gören kişinin çevresinde pek iyi insan olmadığına ve arkadaşlık ilişkilerine dikkat etmesi gerektiğine işaret edilmektedir. Rüya sahibinin dikkatli olması ve herkese kolay kolay güvenmemesi gerektiğine yorumlanmaktadır.

RÜYADA DEPREMDE BİNALARIN YIKILMASINI GÖRMEK

Rüyada sarsıntıda binaların yıkıldığını gören kişinin çok sevdiği ve paha verdiği birinin sıkıntı vakitlerden geçtiğine delalet etmektedir. Rüya sahibinin yakın dostlarından birinin yaşayacağı sağlık meselelerine yorumlanırken, rüyayı gören kişinin sıkıntı devirden geçen arkadaşının hiç yalnız bırakmayacağı manalarına gelmektedir.

RÜYADA SARSINTI OLDUĞUNU HİSSEDİP DUA ETMEK 

Rüyada sarsıntı olduğunu hissedip dua etmeye başlayan kişinin hayatında çok hoş gelişmelerin yaşanacağına yorumlanmaktadır. Rüyayı gören kişinin istediği işlerin gerçekleşeceğine delalet ederken rüya sahibinin yaşayacağı can sıkıcı olaylar karşısında Allah’a sığınacağına yorumlanmaktadır.

RÜYADA MESCİTTE DEPREM OLDUĞUNU GÖRMEK 

Rüyada camideyken zelzele olduğunu gören kişinin herkese karşı iyi niyetle yaklaşmasının ziyanını göreceğine işaret etmektedir. Rüya sahibinin birtakım günahlara gireceğine delalet etmektedir.

RÜYADA NAMAZ KILARKEN DEPREM OLDUĞUNU GÖRMEK 

Rüyada namaz kılarken zelzele olduğunu gören kişinin kimi hatalara düşeceğine yorumlanır. Rüya sahibinin ibadetlerini aksattığına, başkalarına gösteriş olsun diye ibadetlerini yaptığına işaret edilmektedir. Rüya sahibinin ibadetlerine dikkat ederek beşerler için değil Allah isteğini kazanmak için ibadet yapması konusuna işaret edilmektedir.

RÜYADA DEPREMDE GÖÇÜK ALTINDA KALDIĞINI GÖRMEK 

Rüyada sarsıntı olması sonucu yıkıntıların altında kaldığını gören kişinin rüya sahibinin hayatında kimi aksiliklerin olacağına işaret edilir. Rüyayı gören kişinin felaketle karşılaşacağına yorumlanmaktadır.

RÜYADA BAŞKASININ EVİNDE DEPREM OLDUĞUNU GÖRMEK

Rüya sahibinin yakın çevresinde yaşanacak bir felakete ve bu felaketten rüyayı gören kişinin de etkileneceğine yorumlanır. Rüyada oburunun konutunda sarsıntı olduğunu gören kişinin çevresinden birinin evliliğinde, işinde ya da sosyal çevresinde yaşayacağı problemlere yorumlanır. Rüya sahibinin de bu problemlerden olumsuz etkileneceğine delalet edilmektedir.

ALİMLERİN YORUMLARINA NAZARAN RÜYADA DEPREM GÖRMEK 

Molla Cami: Rüyada görülen zelzele kaygıya işarettir. Kimileri da bilinen bir yerde meydana gelen zelzele bir yerden bir yere göç etmeye işarettir. Rüyada rastgele bir dağın sarsıldığını yahut yerinden ayrıldıktan sonra tekrar yerine geldiğini görse, ora halkına şiddet ve endişe isabet eder. Bir kimse rüyada bir yerde zelzele olduğunu ve orada birtakım insanların yere battığını ve bir takımının da kurtulduğunu görse, devlet başkanı oraya gelir. Bazen da bu rüya, şiddetli bir hastalığa işarettir.

Nablusi: Rüyada görülen zelzele sultandan korkmaya delalet eder. Kimileri da bilinen bir yerde meydana gelen zelzele bir yerden bir yere göç etmeye delalet eder, dediler. Birtakım tabirciler, zelzele melik tarafından meydana gelecek bir hadisedir, dediler. Şayet zelzele her tarafta olmuşsa, hadise de genel olur. Şayet zelzele muhakkak bir yerde olmuşsa, o hadise zelzelenin olduğu kentin halkına mahsustur.

Diyanet: Rüyanızda zelzele olduğunu ve her tarafın yıkıldığını görmeniz; sizin bir devlet büyüğünden bir felakete maruz kalacağınıza, bir yoruma nazaran de sizin bir seyahat yapacağınıza işaret eder.

33 Beğen