Prof. Dr. Hasan Basri Yalçın ✔️ Kimdir, Boyu, Kaç Yaşında, Nereli Biyografi.co

Prof. Dr. Hasan Basri Yalçın ✔️ Kimdir, Boyu, Kaç Yaşında, Nereli Biyografi.co

Prof. Dr. Hasan Basri Yalçın ✔️ Kimdir, Boyu, Kaç Yaşında, Nereli Biyografi.co

Prof. Dr. Hasan Basri Yalçın kimdir, kaç yaşındadır, aslen nerelidir, ne mezunu, ne iş yapar, hangi partiden, evli mi, eşi kimdir, çocuğu var mı, kaç çocuğu var gibi soruların cevabını bu biyografi sayfasında bulabileceksiniz. İşte Prof. Dr. Hasan Basri Yalçın hakkında bilmeniz gereken tüm detaylar;

Doğum Tarihi: 20 Nisan 1980 Doğum Yeri: Eskişehir
Eğitim: Beykent Üniversitesi Burç: Koç
Meslek: Akademisyen, Yazar Twitter
Prof. Dr. Hasan Basri Yalçın Bilgi Tablosu

Arama motorlarında Prof. Dr. Hasan Basri Yalçın’ın hayatı hakkında aratılan kimdir, aslen nereli, kaç yaşında, ne mezunu, ne iş yapar, hangi gazetede yazıyor, hangi üniversitede görev yapıyor, hangi partiden, hangi ilin milletvekili, evli mi, eşi kimdir, çocuğu var mı, kaç çocuğu var gibi soruların cevabına bu biyografi sayfasında yer verdik.

Prof. Dr. Hasan Basri Yalçın

Prof. Dr. Hasan Basri Yalçın Kimdir, Aslen Nereli ve Ne Zaman Doğdu?

AK Parti Merkez Yürütme Kurulu’nda yer alan Hasan Basri Yalçın son dönemlerin en merak edilen isimleri arasında yer almıştır. Yazar, uluslararası ilişkiler doçenti, akademisyen, STK yöneticisi Hasan Basri Yalçın 20 Nisan 1980 tarihinde Eskişehir’de dünyaya gelmiştir. Aslen nereli olduğu da oldukça merak edilen Hasan Basri Yalçın’ın aslen Eskişehirli olduğu bilinmektedir.

Prof. Dr. Hasan Basri Yalçın Kaç Yaşında?

Hasan Basri Yalçın’ın aslen nereli olduğu, nerede ve ne zaman doğduğu kadar kaç yaşında olduğu da merak konusu olmuştur. 1980 yılının 20 Nisan günü Eskişehir’de dünyaya gelen Hasan Basri Yalçın 43 yaşındadır.

Prof. Dr. Hasan Basri Yalçın Hangi Üniversite Mezunu?

Hasan Basri Yalçın hakkında araştırılan konular elbette bu kadarla sınırlı kalmamış ve eğitimiyle ilgili ne mezunu, hangi okul mezunu, hangi bölüm mezunu, hangi lise mezunu, hangi üniversite mezunu olduğu da oldukça fazla araştırılmıştır.

1999 yılında Eskişehir Anadolu İmam Hatip Lisesi’nden mezun olan 43 yaşındaki Hasan Basri Yalçın, 2004 yılında Beykent üniversitesi Uluslararası İlişkiler Bölümü’nden mezun olmuştur.

Yalçın, yüksek lisansını “Tek Kutuplu Sistemde İttifakların Kökenleri” başlıklı teziyle koç Üniversitesi’nde doktorasını ise “Özerklik Mücadelesi Olarak Uluslararası Politika” başlıklı teziyle Cincinnati Üniversitesi’nde tamamlamıştır.

Prof. Dr. Hasan Basri Yalçın Hangi Partiden, Hangi Üniversitede Görev Yapıyor ve Ne İş Yapıyor?

Hasan Basri Yalçın, 2011 yılında İstanbul Sabahattin Zaim Üniversitesi Siyaset Bilimi ve Uluslararası İlişkiler Bölümü kurucu başkanlığı görevinde bulunmuştur.

2012 ile 2021 yılları arasında İstanbul Ticaret Üniversitesi Uluslararası İlişkiler Bölümü’nde öğretim üyesi olarak görev yapan Yalçın, 2021 yılı itibariyle İstanbul Üniversitesi Siyasal Bilgiler Fakültesi’nde ders vermektedir.

Hasan Basri Yalçın, aynı zamanda Siyaset, Ekonomi ve Toplum Araştırmaları Vakfı bünyesinde araştırmacı ve analist uzman olarak görev yapmıştır.

Ayrıca Sabah Gazetesi’nde köşe yazıları kaleme alan Yalçın, TRT1 ekranlarında yayınlanan Enine Boyuna adlı programda yorumcu olarak yer almaktadır. Hasan Basri Yalçın diğer yandan AK Parti MKYK Üyesi ve Şanlıurfa İl Başkanlığı İnsan Hakları Başkanı olarak görev yapmaktadır.

Prof. Dr. Hasan Basri Yalçın Evli Mi, Eşi Kim ve Kaç Çocuğu Var?

Hasan Basri Yalçın’ın ne iş yaptığının, aslen nereli olduğunun, hangi üniversite mezunu olduğunun ve kaç yaşında olduğunun yanı sıra özel hayatı da merak konusu olmuştur.

Bununla birlikte arama motorlarında evli mi, eşi kim, çocuğu var mı, kaç çocuğu var gibi soruların cevapları araştırılmıştır. Doç. Dr. Hasan Basri Yalçın’ın evli olduğu bilinmekle birlikte eşinin kim olduğu veya kiminle evli olduğu bilinmemektedir. Evli olan 43 yaşındaki Yalçın’ın üç çocuğu olduğu bilinmektedir.

Prof. Dr. Hasan Basri Yalçın Kitapları

  • Küresel ve Bölgesel Aktörlerin Suriye Stratejileri (Burhanettin Duran ile) – 2016
  • Terörün Kökenleri ve Terörle Mücadele Stratejisi (Fahrettin Altun ile) – 2017
  • Avrupa’da PKK Yapılanması (Enes Bayraklı ve Murat Yeşiltaş ile) – 2019

Prof. Dr. Hasan Basri Yalçın Instagram Adresi

Prof. Dr. Hasan Basri Yalçın’ın Instagram adresine cümle içerisinde yer alan ilgili bağlantı üzerinden erişim sağlayabilirsiniz.

Bu biyografide Prof. Dr. Hasan Basri Yalçın hakkında sahip olduğumuz bilgilere yer verdik. Bilgilerde herhangi bir yanlışlık tespit ettiyseniz hemen aşağıdaki yorum alanını kullanarak bu yanlışlığı düzeltmemize yardımcı olabilirsiniz.

Kaynaklar: Kaynak1

10 Beğen