Sibel Turnagöl Kimdir?

Sibel Turnagöl Kimdir?

Sibel Turnagöl kimdir? Sibel Turnagöl, 28 Şubat 1968 tarihinde İstanbul’da dünyaya geldi.
16 yaşında, 1984 yılında mankenliğe başlayan Sibel Turnagöl, 1986 yılında Türkiye Mankenler Kraliçesi seçildi. Sanatçı, Alinur Velidedeoğlu’nun çektiği Pelikan kalemleri reklam filminde oynadıktan sonra 1986 yılında Şerif Gören yönetiminde Kadir İnanır’la başrolünü paylaştığı “Sen Türkülerini Söyle” filmiyle beyazperdeye adım attı. Daha sonrasında Bebek, Skandal, Günah Tohumu gibi 25 farklı filmde de oyunculuk yaptı.

Birçok sinema ve dizi filmlerde rol aldı. TV programlarında sunuculuk yaptı. Sahnelerde şarkıcılık yaptı. 1999 yılında; Şehrazat (müzisyen), Kerem Ökten ve Serdar Ortaç şarkıları seslendirdiği “Can Bu” adlı bir albüm çıkardı. Müzik Yorumcuları Birliği’nde yönetim kurulunda görev yaptı.

1997 yılında Yasemin dizisinde başrolü paylaştığı Yaşar Alptekin’le birlikte kamera karşısına geçti. Albümde, İzzet Yıldızhan’la Gitme Turnam parçasında düet yaptı. Albümün sanat yönetmenliği, kendisi için hala gelinimdir diyen Çolpan İlhan yaptı.

1999-2000 yılında TGRT’de pazar günleri Sinan Özen’le birlikte Sinan Özen & Sibel Turnagöl Show adını verdiği eğlence formatında kuşak programı yaptı. Bir Pazar alışkanlığı haline gelen Sibel Turnagöl Show’u 2005 yılına kadar sunmaya devam etti. 2006 yılında Star TV’de hafta içi her gün Kardelen ve 2007-2009 yıllarında yine Star’a Keyf-i Sibel programlarını yaptı. 2000 yılından 2010’a kadar tek başına devam ettirdi.

2010 yılında Kanal Türk’te hafta içi her gün “Sibel Alem” isimli gündüz programını sundu.

Oyuncu Kerem Alışık’la bir evlilik yaşayan Turnagöl, oğluna Sadri adını verdi. Kerem Alışık’la boşandıktan sonra 20 yıl boyunca hayatına kimseyi almayan Sibel Turnagöl, 2012 yılında Mehmet Çelik’le ikinci evlilğini yaptı. Müzik Yorumcuları Birliği’nde yönetim kurulunda görev alan sanatçı, film yapımcılığı ile ilgilenmektedir. Şişli’de Sibel Turnagöl Moda Evi’ni işlett. Daha sonra Maslak Oto Sanayi Sitesinde lokanta açtı.

Balık burcu olan Sibel Turnagöl’ün boyu 1.70 cm kilosu ise 55 kg dır.

Sibel Turnagöl‘ün Instagram‘da 53 bin takipçisi var.

Kaynaklar: Kaynak1

16 Beğen