Oytun Erbaş Kimdir?

Oytun Erbaş Kimdir?

Oytun Erbaş Kimdir?

Koronavirüs salgınının birinci görüldüğü günlerde, yaptığı açıklamalarla dikkat çeken Oytun Erbaş, uzun vadeli sessizliğin akabinde tekrar gündeme geldi.

Fizyoloji Uzmanı Doç. Dr. Oytun Erbaş, Çin’de ortaya çıkan ve dünyaya yayılan korona virüsün gen farkından ötürü Türkiye’de salgına neden olmayacağını lisana getirmişti.

OYTUN ERBAŞ KİMDİR?

Ege Üniversitesi’nde Radyoloji ve Fizyoloji Anabilim Dallarında Araştırma Görevlisi olarak çalıştı, temel uzmanlık alanı AR-GE çalışmaları olan Oytun Erbaş, sinirbilim, biyolojik psikoloji, fizyoloji ve fizyopatoloji alanlarıyla da yakından ilgilendi.

Oytun Erbaş Kimdir?

Oytun Erbaş, İstanbul Bilim Üniversitesi’nde Doç. Dr. olup Florence Nightingale İstanbul Hastaneleri AR-GE koordinatörü olarak görev yapıyor.

Çok iyi derecede İngilizce bilen Oytun Erbaş, birebir vakitte İstanbul Bilim University Florence Nightingale Journal of Medicine ve İstanbul Bilim University Florence Nightingale Journal of Transplantation mecmualarının yayın sekreterliğini ve yayın editörlüğü görevlerini de yürütüyor.

Yaklaşık 100’den fazla bilimsel makalesi yayımlanan Fizyoloji Uzmanı Doç Dr. Oytun Erbaş katıldığı TUS imtihanında 7 sefer derece yaptı.

Oytun Erbaş, yaptığı deneysel çalışmalarla, Milletlerarası Otolojik Cerrahi Derneği’nden Kulak Burun Boğaz Hastalıkları dalında ‘‘Politzer Ödülü’’(2013) ve Avrupa Ortopedi ve Travmatoloji Derneği’nden ‘‘Jacques Duparc Ödülü’’(2013) almıştır. Ayrıyeten ulusal kongrelerden onlarca en iyi proje ve en iyi sözlü bildiri mükafatları kazanmıştır. Milletlerarası indesklerde (SCI ve SCI-E) dizinlenen mecmualarda 100’den fazla bilimsel makalesi yayınlanmıştır.

Ayrıyeten, Istanbul Bilim University Florence Nightingale Journal of Medicine ve Istanbul Bilim University Florence Nightingale Journal of Transplantation mecmualarının yayın sekreterliği ve yayın editörlüğü görevini yürütmektedir.

Çalışma alanları inflamasyon ve psikiyatrik ilişkiler, oksitosin tesirleri, epilepsi mekanizmaları ve tedavisi, nörogelişimsel bozukluklar (otizm) ve tedavisi, diyabetik nöropatide nöroprotektif ilaç denemeleridir.

Oytun Erbaş Kimdir?

OYTUN ERBAŞ OTİZMLİ Mİ?

42 yaşındaki Oytun Erbaş, otizm hastasıdır.

OYTUN ERBAŞ NE DEMİŞTİ?

Fizyoloji uzmanı Doç. Dr. Oytun Erbaş, koronavirüs sürecinin başında Türkiye ile ilgili şu yorumlarda bulunmuştu:

“Virüsün Türkiye’ye gelmesi durumunda süratli bir yayılım beklemiyorum. Burada gen farkı çok kıymetli. İki tane makale var bununla ilgili. İnsanların genetik özellikleri farklı olduğu için Asyalıları, beyaz ırkı ve siyah ırkı farklı etkilediği çok net olarak biliniyor. Türkler Asya ırkı fakat bize biraz da Akdeniz’den de gen gelmiş. Biz biraz Macaristan, Rumen grubundan da gen almışız. Daha karışık bir gen grubuyuz. Ben Türkiye’nin çok az etkileneceğini düşünüyorum”

Bunun üzerine kendini savunan Erbaş, “Türk geni demedim, Türkiye’de dedim” tabirlerini kullanmasıyla tekrar gündeme geldi.

Oytun Erbaş Kimdir?

Oytun Erbaş Kimdir?

37 Beğen