Kekik Çayı Zayıflatır mı?

Kekik Çayı Zayıflatır mı?

Kekik Çayı Zayıflatır mı?

Kekik çayı zayıflatır mı? Kekik çayı ödeme ve şişkinliğe iyi gelir mi?

1 haftada 7 kilo verdiren kekik suyu ile kolay kolay zayıflayabiliyor iken bu hoş baharatın bir de çayını içerek diyette kilo verme sürecini hızlandırabilirsiniz. Pekala kekik çayı neye iyi gelir, kekik çayı ile nasıl zayıflanır? Kekik çayının inanılmaz faydaları…

Gündelik yaşantımız içerisinde mutfakta en sık kullandığımız baharatlardan biri olan kekik, hem sağlıklı hem de epey lezzet vericidir. Pekala bu kadar lezzetli olan bir baharatın çayını hiç içtiniz mi? Sağlık açısından epeyce faydalı olduğu bilinen kekik çayı, gün içerisinde 2 fincan kadar tüketilebilir. Sindirim sisteminin süratli bir şekilde çalışmasına yarayan kekik çayı, kabızlık önleyici tesiri sağladığından ötürü zayıflatıcı özelliği öne çıkabilmektedir. Ödem ve şişkinliğe birebir tahlil niteliğinde olan kekik çayı ile bedeninizden ziyanlı toksinleri bedeninizden arındırabilirsiniz. Ayrıyeten Antioksidan özelliği sayesinde vücuttaki yağların eritilmesinde işinizi kolaylaştıracak olan kekik çayı ile fazlalık yağlarınızla vedalaşmaya başlayın! Pekala zayıflamak için kekik çayı nasıl tüketilmeli? Kekik çayı ile kilo verme sırrı…

KEKİK ÇAYI ZAYIFLATIR MI? KEKİK ÇAYI İLE KİLO VERME TEKNİĞİ

Kekik Çayı Zayıflatır mı?

Yemeklere katıldığında enfes bir tat oluşturan kekik kış aylarında en hoş çay olarak tüketilir. Toplum içerisinde yaygın olarak görülen kış hastalıkları ortasında grip, nezle ve soğuk algınlığı üzere rahatsızlıklar kendini gösterir. Hem kurutulmuş olarak hem de tazesinden yapılan kekik çayı konutta çok kolay bir şekilde hazırlanabilir.

KİLO VERDİREN KEKİK ÇAYI TARİFİ:

Bir bardak suyu cezvede güzelce kaynattıktan sonra içerisine 1 çay kaşığı ölçüsünde kekik koyun. 10 dakika boyunca demledikten sonra süzüp 1 yemek kaşığı organik bal ile 2 yemek kaşığı limon suyu dökün.

KEKİK ÇAYININ FAYDALARI VE ZARARLARI

– Ay başı hali yaklaşan kadınlarda adet söktürücü özelliği gösterir.
– Reflü ve gastrit üzere sağlık sorunlarını iyileştirmede etkilidir.
– Vücuttaki ziyanlı toksinleri uzaklaştırarak temizleme görevindedir.
– Depresyon, Anksiyete üzere ruhsal sorunlara iyi gelir.
– İdrar döktürücü özelliğe sahiptir.
– Göğüs ağrılarını hafifletir.

– Hudut sistemi ve kaslar üzerinde kişiye rahatlık vereceği için hamilelikte kekik kullanımı sakıncalı olabilir. Kesin bir tesiri olmaması ile birlikte bu nedenden ötürü hamilelikte düşüğe neden olabilir. Tabip onayı almadan katiyen kullanılmamalıdır.

Kekik Çayı Zayıflatır mı?

27 Beğen