Maltepe Belediye Başkanı Ali Kılıç Kimdir?

Maltepe Belediye Başkanı Ali Kılıç Kimdir?

Maltepe Belediye Başkanı Ali Kılıç Kimdir?

Maltepe Belediyesinin faaliyetleri ile gündeme gelen hakkında araştırmalar yapılan Maltepe Belediye Başkanı Ali Kılıç, gündemin en çok merak edilen isimlerinden biri oldu. Pekala, Maltepe Belediye Başkanı kimdir? Maltepe Belediye Başkanı Ali Kılıç hangi partili?

MALTEPE BELEDİYE BAŞKANI ALİ KILIÇ KİMDİR?

1964 yılında Tunceli Pülümür‘de doğdu. Lise yıllarını siyasal fırtınalar içinde geçirdi. 1980’de yurtdışına çıktı. Almanya‘da bir yandan eğitimini tamamladı, bir yandan da dünya görüşü ve hayat ideolojisiyle örtüşen bir meslek olan gazeteciliğe başladı.

Uzun yıllar Milliyet Gazetesi Münih Temsilciği yaptı.

Yurttaşlarımızın problemlerini içinde bulunduğumuz topluma duyurarak inancı, kimliği, cinsiyeti, görüşü, ne olursa olsun ezilen, sömürülen kitlelerin acılarına ortak olmaya ve meselelerini çözme doğrultusunda katkı sağlamaya çalıştı.

Bu süreçte, insanlığa en büyük acıları yaşatan savaş gerçeğiyle genç yaşta karşılaştı.

Romanya, Afganistan ve Yugoslavya’daki savaşları gazeteci olarak yakından takip etti.

Avrupa’nın en güçlü göçmen örgütü olarak kabul edilen Avrupa Alevi Birlikleri Federasyonu’nda Genel Başkanlık görevini devraldığında, şimdi 30 yaşındaydı. Daha sonra da Türk–Alman Dostluk Federasyonu Kurucu Genel Başkanı olarak, yabancı düşmanlığı ve ırkçılığa karşı toplumsal mücadeleyi örgütlü olarak yükseltti.

Maltepe Belediye Başkanı Ali Kılıç Kimdir?

Avrupa’daki sosyalist ve sosyal demokrat fikrin unutulmaz başkanlarından Federal Almanya Eski Başbakanı Willy Brandt’ın Genel Başkanlığı periyodunda Alman Sosyal Demokrat Partisi’nin Gençlik Kolları’nda başlayan siyasal yaşamını, “Ne ezilen ne ezen, insanca hakça bir düzen” ilkesinin ülkesinde hâkim olması için Türkiye’ye taşıdı.

Cumhuriyet Halk Partisi’nde 1. Bölge Milletvekili Adayı, Parti Meclisi Üyesi, Merkez Yürütme Kurulu Üyesi ve Genel Başkan Danışmanlığı görevlerini yaptı, Yurtdışı Örgütlenme Koordinatörlüğü görevini de sürdürdü.

2014 Yerel Seçimlerinde yüzde 49.30 oy alarak Maltepe Belediye Başkanı seçildi. Göreve gelir gelmez insan odaklı sosyal demokrat belediyeciliği hayata geçirecek bir takım ile halkın taleplerini çözen, toplumsal sıkıntılara hassas, halktan kopuk değil, halk için hizmet anlayışını benimseyen bir anlayışla Maltepe’yi yönetmeye başladı.

Beş yıllık görev periyodu boyunca halkın takdirini toplayan Başkan Ali Kılıç, oy oranını arttırarak, 2019 Yerel Seçimlerinde yüzde 52.74 oy alarak bir kere daha Maltepe Belediye Başkanı seçildi.

Bugün ise, insan odaklı sosyal demokrat belediyeciliği hayata geçirecek bir takım ile evvel ilçe örgütümüzü kucaklayarak halkın taleplerini çözen, toplumsal problemlere hassas, halktan kopuk değil, halk için hizmet anlayışını benimseyen bir anlayışla Maltepe’de, Maltepeli.

Umudumuz olan gençlerimiz, birikimli yetişkinlerimiz ve toplumun omurgası kadınlarımız ile el ele daha yaşanılır daha çağdaş bir gelecek inşa etmenin önemli bir görev olduğunu düşünüyor…

MALTEPE BELEDİYESİ HANGİ PARTİNİN?

Maltepe Belediyesi’ni CHP’li Ali Kılıç yönetmektedir. 2014 yılında gerçekleştirilen yerel seçimlerde Cumhuriyet Halk Partisi (CHP) adayı Ali Kılıç seçimleri kazandı ve o tarihten bu yana Maltepe Belediye Başkanı olarak görev yapıyor. CHP, 31 Mart Yerel Seçimleri’nde yeniden Ali Kılıç’ı aday olarak gösterdi.

28 Beğen