Ece Irmak Albayrak Kimdir?

Ece Irmak Albayrak Kimdir?

Ece Irmak Albayrak kimdir? Ece Irmak Albayrak, 1989 yılında Ankara’da dünyaya geldi. Ece Irmak Albayrak, Bilkent Üniversitesi Güzel Sanatlar Fakültesi İletişim ve Tasarım Bölümünü tamamladı.

2006 yılında Ankara’da Galip Emre ile hip hop alanı üzerine dans eğitimine başladı. 2007-2012 yılları arasında Ankara TabSanat Akademi’de Ömür Uyanık ve Tunç Özşakar’dan jazz dans üzerine eğitim aldı. Klasik bale alanında Lale Balkan ve Özgür Adam İnanç ile çalışmalar yaptı. Yaklaşık 4 sene, jazz dans eğitmeni olan Tunç Özşakar’ın asistanlığını yaptı.

2014 yılında üniversiteden mezun olduktan sonra New York Broadway Dans Merkezinde 1 senelik sertifika eğitimine gitti. Orada bale, modern dans, jazz, street jazz ve hip hop üzerine eğitim aldı.

Dorit Koppel, Natalya Stavro, Mark Caserta, Matthew Powell, MADBoots, Sheila Barker, Tracie Stanfield, Ellenore Scott, Derek Mitchell, Cat Cogliandro, Mishay Petronelli, Luam, Neil Schwartz, Dee Caspary, Erica Sobol, Justin Conte, Chaz Buzan ve Wes Veldink gibi birçok değerli isimle çalışma fırsatı buldu.

Eğitim süresi boyunca çalışmalarından dolayı Örnek Öğrenci Ödülü aldı.Dansın yanında kurgu ve dans filmleri alanında da çalışmalar yapmaktadır. Çocuk ve yetişkin gruplara aktif olarak jazz, street jazz ve çağdaş jazz dersleri vermektedir.

Eğitmenlik ve koreograflık yaşantısında Üsküdar ve Özyeğin Üniversitelerinde, Abda, Tan Sağtürk, Dans Fabrika, Dans Buluşma gibi okullarda çağdaş jazz dersleri verdi. Hem yetişkin hem çocuk sınıflarında ders veren Ece, 2017 yılında BKM Hababam Sınıfı Müzikali’nde asistan koreograf olarak görev aldı.

Oyuncu olarak Fi dizisi ile başlayan Ece Irmak Albayrak, 2021 yılında Netflix ekranlarının sevilen dizisi Kulüp’te dansçı olarak yer almıştır.

Ece Irmak Albayrak‘ın Instagram‘da 3 bin takipçisi var.

Kaynaklar: Kaynak1

15 Beğen