Soğuk sıkım hindistan cevizi yağı nedir?

Soğuk sıkım hindistan cevizi yağı nedir?

Soğuk sıkım hindistan cevizi yağı nedir?

Soğuk sıkım hindistan cevizi yağı nedir?

Hoşluk ve bakım eserlerinde en yeterli tercih soğuk sıkım tekniği ile yapılan hindistan cevizi yağıdır. İçeriğindeki yararlı yağ asitlerini daha fazla içinde barındıran bu metot ile cildinize yapacağınız bakım daha tesirli olacaktır. Bu bahiste imdadınıza soğuk sıkım hindistan cevizi yağı yetişiyor.

Soğuk sıkım hindistan cevizi yağı, maddeyi hiçbir kimyasal sürece maruz bırakmadan üretme sonucunda elde edilir. Sıkılan eser kurudur ve muhakkak rafine süreç görmemiş olmalıdır. Hindistan cevizinin içindeki su çıkarılarak kurutulur ve pul haline gelecek formda öğütülür. Düşük bir sıcaklıkta (24-27°C) pres kullanılarak hindistan cevizi yağına ulaşılır. Besinsel nitelikleri müdafaanın en tesirli yolu bu prosedürdür. Rafine olmadığı için kendine mahsus lezzetli kokusu bozulmadan kalır.

Normalde yağlar ısıtıldığına, yağın moleküler yapısı değişir yahut bozulur. Yapısı değişen yahut bozulan besin tüketildiği vakit kardiyovasküler hastalıklara ve zayıf kan akışına sebep olur. Ayrıyeten yüksek ısıya maruz kalan hindistan cevizi yağı sebebiyle sivilce üzere deri rahatsızlıkları da görülür. Bu sebeple soğuk sıkım hindistan cevizi yağı tercih etmek çok kıymetlidir.

Katkı maddeleri beslenme tertibinden çıkarmaya çalışan beşerler için, soğuk sıkım hindistan cevizi yağı – katkı unsuru içermeyen ve rafine edilmeyen- daha yüksek antioksidan düzeyleri manasına gelir. Beslenme formunuz için daha sağlıklı ve besleyici bir seçimdir.

SOĞUK SIKIM HİNDİSTAN CEVİZİ YAĞI FAYDALARI NELER?

  • Çatlak, leke, kırışıklık üzere cilt problemleriniz için kullanabilirsiniz.
  • Saçlarınız ve tırnaklarınız için ideal bir besleyici ve bakım yağıdır.
  • Soğuk sıkım hindistan cevizi yağını saçlarınızda, ellerinizde, ayaklarınızda ve tırnaklarınızda kullanabilirsiniz. Bunlara ek olarak, bedeninizin kuru bölgelerinde de kullanabilirsiniz.

SOĞUK SIKIM HİNDİSTAN CEVİZİ YAĞI NASIL KULLANILIR?

Cilt, saç, tırnak bakımı için sürerek kullanabilirsiniz. Yemeklerde ve tatlılarda kullanabilirsiniz

28 Beğen