Korgeneral Osman Erbaş Kimdir?

Korgeneral Osman Erbaş Kimdir?

Korgeneral Osman Erbaş Kimdir?

Bugün Bingöl’den 13.55’te kalkış yapan Kara Kuvvetleri Komutanlığına ilişkin Cougar tipi bir helikopter Bitlis Tatvan hudutlarında düştü. Helikopterde bulunan 9 asker şehit oldu, 4’ü ise yaralandı. Şehit olanlardan birinin Elazığ 8. Kolordu Kumandanı Korgeneral Osman Erbaş olduğu öğrenildi. Elazığ 8. Kolordu Kumandanı Korgeneral Osman Erbaş kimdir? Osman Erbaş kaç yaşında? Korgeneral Osman Erbaş evli mi? 

KORGENERAL OSMAN ERBAŞ KİMDİR?

Korgeneral Osman Erbaş, Kara Kuvvetleri Komutanlığı‘nda 8. Kolordu Kumandanı görev yapmaktaydı.Şehit olan Yozgat Yerköy’lü olan Şehit8. Kolordu Kumandanı Korgeneral Osman Erbaş yedi ay evvel de annesi Cemile Erbaş’ı kaybetmişti. İlk ve ortaokulu memleketinde tamamlayan şehit Erbaş askeri okuldan muvaffakiyet ile mezun oldu. Türkiye’nin farklı bölgelerinde görev yapan Korgeneral Erbaş, yaklaşık 5 yıldır 8. Kolordu Komutanlığını yürütüyordu.Erbaş, bir sonraki YAŞ Toplantısında Orgeneralliğe terfi etmeyi bekliyordu.

Osman Erbaş Kimdir?

Yozgat Yerköylü olan şehit Osman Erbaş, ilk ve ortaokulu memleketinde bitirdikten sonra askeri okuldan muvaffakiyet ile mezun oldu. Korgeneral Erbaş, yaklaşık 5 yıldır 8. Kolordu Komutanlığını yürütüyordu.

Korgeneral Erbaş, 15 Temmuz FETÖ’cü darbe girişimi akşamı, darbecilere karşı gelerek Adana’da İncirlik üssünün darbeye dahil edilmemesinde önemli bir rol oynamıştı.15 Temmuz darbe girişimi sırasında şehit olan polis Aytekin Kuru ve Sevda Güngör ile Piyade Uzman Çavuş Halit Yaşar Mine için Adana’da Sabancı Merkez Camii’ndeki cenaze merasimine katılan Osman Erbaş, “Türk askeri katil olmaz. Katil Türk askeri değildir. Onlar Türk askeri değil katiller” diyerek bağırmıştı.Şehit ailelerine sarılıp “Ağlamayın” diyerek teselli eden Erbaş, “Türk askeri vatandaşını öldürmez vatandaşına kurşun sıkmaz” demişti. Erbaş’ın, 3 şehidin ailesine sarılıp teselli etmesi sırasında hisli anlar yaşanmıştı.

Korgeneral Osman Erbaş Kimdir?

31 Beğen