Çisel Kuşkan Kimdir?

Çisel Kuşkan Kimdir?

Çisel Kuşkan kimdir? Çisel Kuşkan, 4 Ağustos 1991 tarinde dünyaya geldi. Çisel Kuşkan, ilk ve orta öğrenimini İstanbul Erkek Liseliler Eğitim Vakfı Özel İlköğretim Okulu’nda tamamladı. Burada okurken lisanslı eskrim, ritmik jimnastik ve hentbol oynadı. Liseyi Gazi Anadolu Lisesi, üniversiteyi Anadolu Üniversitesi Türk Dili Edebiyatı Bölümü’nde okudu. 2017 yılında Yeniyüzyıl Üniversitesi’ne burslu olarak Radyo Televizyon Bölümü’ne giriş yaptı.

10 yaşında Ayla Algan ile başlayan tiyatro yolculuğu ardından Gösteri Sanatları Akademisi, doğaçlama tiyatro atölyeleri, dans tiyatroları, Küçükçekmece Belediyesi tiyatro topluluklarıyla devam etti.

2013 yılında İstanbul Devlet Tiyatrosu’nda görev almaya başladı. 2017 yılının Ağustos ayından itibaren Tiyatral Sanatlar Akademisi Vakfı bünyesinde oyunculuk yapmaktadır. Çisel Kuşkan, Yol, Tatar Çölü, Yunus Emre gibi tiyatro oyunlarında da rol almıştır.

Çeşitli reklam filmlerinde de oynayan Çişel Kuşkan 2023 yılında Kanal 7 de yayınlanmaya başlayan Gelin dizisinde Beyza karakterini canlandırdı.

Aslan burcu olan Çisel Kuşkan‘ın Instagram‘da 3 bin takipçisi var.

Kaynaklar: Kaynak1

14 Beğen