Berkay Yuvakuran Kimdir?

Berkay Yuvakuran Kimdir?

Berkay Yuvakuran Kimdir?

2021 survivor Gönüllüler grubuna katılan yeni isim Berkay Yuvakuran oldu. Türk futbolunun değerli isimlerinden biri olan Semih Yuvakuran’ın oğlu Berkay Yuvakuran kimdir, kaç yaşında, nereli? İşte merak edilenler…

BERKAY YUVAKURAN KİMDİR?

Berkay Yuvakuran, 2 Kasım 1997 tariginde İstanbul, Şişli’de dünyaya gelmiştir. Türk futbol tarihinin en değerli isimlerinden birisi olan, bir devir Fenerbahçe ve Galatasaray’da oynayan eski ulusal futbolcu Semih Yuvakuran’ın oğludur. Aile kökleri Makedonya’ya dayanan Berkay Yuvakuran, baba tarafından Bursa’lıdır. Üçüz olarak dünyaya gelen Berkay Yuvakuran’ın Utku ve Alperen isminde kardeşleri vardır. Berkay Yuvakuran’ın kardeşi Utku Yuvakuran, Beşiktaş ekibinde kalecilik yapmaktadır.

Berkay Yuvakuran

Berkay Yuvakuran futbol hayatına Pendikspor’un alt yapısında başlamıştır. Güçlü fiziği, hava topu hakimiyeti ve sert şutları ile yer aldığı kadrolarda isminden sıkça kelam ettirmektedir.

2021 survivor Gönüllüler grubuna dahil olan Berkay Yuvakuran kendisini hırslı, eğlenceli ve hudutlu bir kişilik olarak tanımlıyor. Survivor’a katılma emelinin buradaki heyecanı sonuna kadar yaşamak ve savaşçı kimliğini ortaya koyup Türkiye’ya göstermek olarak anlatıyor.

Berkay Yuvakuran, “Ünlü ailenin ünsüz çocuğu olarak Survivor’da şampiyon olmak istiyorum!” diyor.

37 Beğen