Aziz Yeniay ✔️ Kimdir, Boyu, Kaç Yaşında, Nereli Biyografi.co

Aziz Yeniay ✔️ Kimdir, Boyu, Kaç Yaşında, Nereli Biyografi.co

Aziz Yeniay ✔️ Kimdir, Boyu, Kaç Yaşında, Nereli Biyografi.co

Aziz Yeniay kimdir, kaç yaşında, aslen nereli, ne iş yapar, hangi partili, hangi ilin milletvekili, evli mi, eşi ya da sevgilisi kim, çocuğu var mı, kaç çocuğu var gibi soruların cevabını bu biyografi sayfasında bulabileceksiniz. İşte Aziz Yeniay hakkında bilmeniz gereken tüm detaylar;

Doğum Tarihi: 1963 Doğum Yeri: Malatya
Eğitim: Yıldız Teknik Üniversitesi Burç: 
Meslek: Siyasetçi Twitter
Aziz Yeniay Bilgi Tablosu

Arama motorlarında Aziz Yeniay’ın hayatı hakkında aratılan kimdir, nereli, kaç yaşında, kaç doğumlu, ne iş yapar, hangi partili, milletvekili mi, hangi partiden aday, evli mi, evlendi mi, ne zaman evlendi, boşandı mı, eski eşi kim, çocuğu var mı, kaç çocuğu var gibi soruların cevabına bu biyografi sayfasında yer verdik.

Aziz Yeniay

Aziz Yeniay Kimdir, Aslen Nereli ve Kaç Doğumlu?

AK Parti’nin Küçükçekmece Belediye Başkan adayı olarak seçim kampanyası kapsamında Kanarya Mahallesi’nde bulunan bir derneği ziyaret ettiği sırada silahlı saldırıya uğrayan Aziz Yeniay son dönemlerin en merak edilen isimleri arasında yer almıştır.

Siyasetçi Aziz Yeniay, 1963 yılında Malatya’da dünyaya gelmiştir. Aslen nereli olduğu da oldukça merak edilen Aziz Yeniay’ın aslen Malatyalı olduğu bilinmektedir.

Aziz Yeniay Kaç Yaşında?

Aslen nereli olduğu ve kaç doğumlu olduğu merak edilen Aziz Yeniay’ın kaç yaşında olduğu da kendisi hakkında araştırılan konular arasında yer almıştır. 1963 yılında Malatya’da dünyaya gelen Aziz Yeniay 61 yaşındadır.

Aziz Yeniay Ne Mezunu?

Aziz Yeniay hakkında araştırılan konular bu kadarla sınırlı kalmamış ve eğitimiyle ilgili ne mezunu, hangi okul mezunu, hangi üniversite ve hangi bölüm mezunu olduğu da araştırılmıştır. 61 yaşındaki Aziz Yeniay eğitim hayatına Yıldız Teknik Üniversitesi İnşaat Mühendisliği Bölümü’nde başlamış ve hem lisans hem de yüksek lisans eğitimini aynı üniversitede başarıyla tamamlamıştır.

Aziz Yeniay Ne İş Yapar, Hangi Partiden ve Hangi İlçeden Aday Oldu?

Mühendislik ve müteahhitlik alanlarında serbest çalışmalarda bulunmuştur. 1992 yılında Güngören’den Meclis Üyesi olarak seçilen Yeniay, bu görevi sırasında 1992’de Esenler, 1999’da Zeytinburnu ilçelerinde meclis üyeliği görevine devam etmiştir. İstanbul Büyükşehir Belediyesi İmar Komisyonu Başkanlığı görevini üstlenerek 1995-2009 yılları arasında 9 yıl süreyle bu önemli görevde bulunmuştur.

Aziz Yeniay, 2004 yılından Mart 2014 yerel seçimlerine kadar 2 dönem boyunca Küçükçekmece Belediye Başkanlığı görevini başarıyla sürdürmüştür. 2014 seçimlerinde aday olmama kararı alarak serbest çalışma hayatına yönelmiştir.

Belediye başkanlığı süresince planlı kentleşme, kentsel risklerin azaltılması, kent ve kentlilik bilinci oluşturulması, yeşil binalar ve çevresel değerler, kentlerin bütüncül planlanması, kentsel dönüşüm projeleri, sürdürülebilir kentler ve kentsel yaşam alanlarında birçok önemli çalışmayı planlama, proje ve uygulama aşamalarında başarıyla gerçekleştirmiştir.

Halen, Torunlar Holding bağımsız Yönetim Kurulu Üyesi olarak görev yapan Aziz Yeniay, bu pozisyonunda kentleşme, planlama ve çevresel konularda çalışmalarına devam etmektedir.

Aziz Yeniay Evli Mi, Eşi Kim ve Kaç Çocuğu Var?

AK Parti’nin Küçükçekmece Belediye Başkan adayı Aziz Yeniay’ın kaç doğumlu olduğu, kaç yaşında olduğu, aslen nereli olduğu, hangi üniversite mezunu olduğu, ne iş yaptığı, hangi partili, hangi ilden milletvekili seçildiğinin ve hangi ilin milletvekili olduğunun yanı sıra özel hayatı da merak konusu olmuştur.

Bunun üzerine arama motorlarında evli mi, evlendi mi, kiminle evli, boşandı mı, eski eşi kim, sevgilisi var mı, çocuğu var mı, kaç çocuğu var gibi soruların cevapları araştırılmıştır. 61 yaşındaki Aziz Yeniay’ın eşi Feride Yeniay olup, Aziz Yeniay eşi Feride Hanım ile 1988 yılında evlenmiştir. Aziz Yeniay ile eşi Feride Yeniay’ın Alper Fatih Yeniay’ın üç çocukları vardır.

Bu biyografide Aziz Yeniay hakkında sahip olduğumuz bilgilere yer verdik. Bilgilerde herhangi bir yanlışlık tespit ettiyseniz hemen aşağıdaki yorum alanını kullanarak bu yanlışlığı düzeltmemize yardımcı olabilirsiniz.

Kaynaklar: Kaynak1

18 Beğen