Aysun Gültekin ✔️ Kimdir, Boyu, Kaç Yaşında, Nereli Biyografi.co

Aysun Gültekin ✔️ Kimdir, Boyu, Kaç Yaşında, Nereli Biyografi.co

Aysun Gültekin ✔️ Kimdir, Boyu, Kaç Yaşında, Nereli Biyografi.co

Aysun Gültekin kimdir, kaç yaşındadır, aslen nerelidir, ne mezunu, mesleği nedir, evli mi, eşi kimdir, çocuğu var mı, kaç çocuğu var gibi soruların cevabını bu biyografi sayfasında bulabileceksiniz. İşte Aysun Gültekin hakkında bilmeniz gereken tüm detaylar;

Doğum Tarihi: 1963 Doğum Yeri: Erzurum
Eğitim: – Burç: 
Meslek: Türk Halk Müziği Sanatçısı WikiPedi
Aysun Gültekin Bilgi Tablosu

Arama motorlarında Sen Türkülerini Söyle yarışmasının jürisinde yer alan Aysun Gültekin’in hayatı hakkında aratılan kimdir, aslen nereli, kaç yaşında, ne mezunu, ne iş yapar, evli mi, eşi kimdir, çocuğu var mı, kaç çocuğu var gibi soruların cevabına bu biyografi sayfasında yer verdik.

Aysun Gültekin

Aysun Gültekin Kimdir, Aslen Nereli ve Kaç Doğumlu?

Sen Türkülerini Söyle adlı müzik yarışmasının jüri üyelerinden biri olan Aysun Gültekin, son zamanların en merak edilen isimleri arasında yer almıştır.

TRT Türk halk müziği sanatçısı Aysun Gültekin, 1963 yılında Erzurum’un İspir ilçesinde yer alan Çamlıkaya Mahallesi’nde dünyaya gelmiştir. Aslen nereli olduğu da oldukça merak edilen Aysun Gültekin’in aslen Erzurumlu olduğu bilinmektedir.

Aysun Gültekin Kaç Yaşında?

Sen Türkülerini Söyle yarışmasının jüri üyelerinden Aysun Gültekin’in aslen nereli olduğu ve ne zaman doğduğu kadar kaç yaşında olduğu da merak konusu olmuştur. 1963 yılında Erzurum’un İspir ilçesinde yer alan Çamlıkaya Mahallesi’nde dünyaya gelen Aysun Gültekin 60 yaşındadır.

Aysun Gültekin Eğitimi

Aslen Erzurumlu olan TRT Türk halk müziği şarkıcısı Aysun Gültekin hakkında merak edilen konulardan bir tanesi de eğitimiyle ilgili olup ne mezunu, hangi lise ya da hangi okul mezunu olduğudur. İlk ve ortaöğrenimini Erzurum’da tamamlayan Aysun Gültekin, Ağrı Kız Meslek Lisesi’nden mezun olmuştur.

Aysun Gültekin Ne İş Yapıyor ve Hangi Radyolarda Çalıştı?

60 yaşındaki Aysun Gültekin mezun olduktan sonra Ağrı Halk Eğitim korosuna katılmıştır. Aynı dönemlerde TRT bünyesinde hazırlanan radyo sınavlarını kazanan Gültekin, 1982 yılında TRT Erzurum Radyosu’nda göreve başlamıştır.

İlerleyen yıllar içerisinde Türk halk müziği sanatçısı Esat Kabaklı’dan müzik eğitimi alan Aysun Gültekin, 1992 yılında TRT İstanbul Radyosu’na tayin olmuştur.

Aynı zamanda Türk halk müziği şarkıcısı Aysun Gültekin, Kurtlar Vadisi Irak, Kurtlar Vadisi Pusu, Sakarya Fırat, Yabancı Damat, Pars: Narkoterör ve Köprü dizisinde türkü seslendirmiştir.

Aysun Gültekin

2008 yılında çeşitli sanatçıların yer aldığı Anadolu Ninnileri adlı albüm projesinde yer alan Gültekin, aynı yıl içerisinde Türkiye Yazarlar Birliği tarafından Türk müziği alanında yılın sanatçısı unvanına lâyık görülmüştür.

Aysun Gültekin, 2011 yılının 16 Aralık günü TRT Harbiye stüdyosunda verdiği konserle birlikte TRT bünyesindeki görevinden ayrılmıştır. Gültekin, günümüzde TRT kanalında yayınlanan ve jüri üyeleri arasında Emre Yücelen’in de yer aldığı Sen Türkülerini Söyle adlı müzik yarışmasında jürilik yapmaktadır.

Aysun Gültekin Evli Mi, Eşi Kim ve Çocuğu Var Mı?

Sen Türkülerini Söyle jüri üyesi Aysun Gültekin’in kaç yaşında olduğu, aslen nereli olduğu ve ne iş yaptığı kadar özel hayatı da merak konusu olmuştur.

Bununla birlikte arama motorlarında evli mi, eşi kim, bekar mı, çocuğu var mı, kaç çocuğu var gibi soruların cevapları araştırılmıştır. Özel hayatını gözlerden uzak yaşamayı tercih eden 60 yaşındaki Aysun Gültekin’in evli olup olmadığıyla ilgili, evliyle eşinin kim olduğuyla ilgili ve çocuğunun olup olmadığıyla ilgili herhangi bir bilgiye ulaşılamamıştır.

Bu biyografide Aysun Gültekin hakkında sahip olduğumuz bilgilere yer verdik. Bilgilerde herhangi bir yanlışlık tespit ettiyseniz hemen aşağıdaki yorum alanını kullanarak bu yanlışlığı düzeltmemize yardımcı olabilirsiniz.

Kaynaklar: Kaynak1

18 Beğen