Ahmet Yıldız ✔️ Kimdir, Boyu, Kaç Yaşında, Nereli Biyografi.co

Ahmet Yıldız ✔️ Kimdir, Boyu, Kaç Yaşında, Nereli Biyografi.co

Ahmet Yıldız ✔️ Kimdir, Boyu, Kaç Yaşında, Nereli Biyografi.co

Ahmet Yıldız kimdir, kaç yaşında, aslen nereli, ne iş yapar, hangi partili, hangi ilin milletvekili, evli mi, eşi kim, sevgilisi var mı, çocuğu var mı, kaç çocuğu var gibi soruların cevabını bu biyografi sayfasında bulabileceksiniz. İşte Ahmet Yıldız hakkında bilmeniz gereken tüm detaylar;

Doğum Tarihi: 23 Ocak 1964 Doğum Yeri: Denizli
Eğitim: Ankara Üniversitesi Burç: Kova
Meslek: Siyasetçi, Diplomat Twitter
Ahmet Yıldız Bilgi Tablosu

Arama motorlarında Ahmet Yıldız’ın hayatı hakkında aratılan kimdir, nereli, kaç yaşında, kaç doğumlu, ne iş yapar, hangi partili, milletvekili mi, hangi partiden aday, evli mi, evlendi mi, ne zaman evlendi, boşandı mı, eski eşi kim, çocuğu var mı, kaç çocuğu var gibi soruların cevabına bu biyografi sayfasında yer verdik.

Ahmet Yıldız

Ahmet Yıldız Kimdir, Aslen Nereli ve Kaç Doğumlu?

Sedat Önal’ın yerine BM Daimi Temsilciği görevine atanan Dışişleri Bakan Yardımcısı Ahmet Yıldız son dönemlerin en çok araştırılan isimleri arasında yer almıştır.

Siyasetçi ve diplomat kimlikleriyle tanınan Ahmet Yıldız 23 Ocak 1964 tarihinde Denizli’de dünyaya gelmiştir. Aslen nereli olduğu da oldukça merak edilen Ahmet Yıldız’ın aslen nereli olduğu bilgisine ulaşılamamıştır.

Ahmet Yıldız Kaç Yaşında?

Ahmet Yıldız’ın aslen nereli olduğu ve kaç doğumlu olduğu kadar kaç yaşında olduğu da kendisi hakkında araştırılan konular arasında yer almıştır. 1964 yılının 23 Ocak günü Denizli’de dünyaya gözlerini açan Ahmet Yıldız 60 yaşındadır.

Ahmet Yıldız Ne Mezunu?

Ahmet Yıldız hakkında araştırılan konular bu kadarla sınırlı kalmamış ve eğitimiyle ilgili ne mezunu, hangi okul mezunu, hangi üniversite ve hangi bölüm mezunu olduğu da araştırılmıştır. Ahmet Yıldız Ankara Üniversitesi Siyasal Bilgiler Fakültesi Uluslararası İlişkiler Bölümü’nden mezun olmuştur.

Ahmet Yıldız Hangi Partiden, Hangi Görevlerde Bulundu ve Ne İş Yapar?

60 yaşındaki Ahmet Yıldız 1989 yılından itibaren Türk diplomasi sahnesinde etkili bir kariyere sahip bir isimdir. Dışişleri Bakanlığı’nda uzun yıllar boyunca çeşitli önemli görevler üstlenmiştir.

Kariyerine 1989 yılında başlayan, 2000-2002 ve 2005-2006 yıllarında Şam Büyükelçiliğinde birinci müsteşar olarak, 2004-2005 yıllarında Riyad Büyükelçiliğinde birinci müsteşar olarak görev almıştır.

2006-2008 yılları arasında Cidde Başkonsolosluğu görevini başarıyla ifa etmiş, 2008-2009 yıllarında Dışişleri Bakanlığı Irak Dairesi Başkanlığı, 2009-2011 yıllarında da Musul Başkonsolosluğu görevlerini üstlenmiştir. 2011-2014 yılları arasında Saraybosna Büyükelçiliği yapmıştır.

1 Temmuz 2014 itibarıyla başbakan başdanışmanı olan isim, Recep Tayyip Erdoğan’ın cumhurbaşkanı seçilmesiyle birlikte Cumhurbaşkanlığı dışişlerinden sorumlu başdanışmanı olmuştur. Bu dönemde aynı zamanda Dış Politika Danışma Kurulu üyeliği görevini üstlenmiştir. 29 Haziran 2016 tarihinde dışişleri bakan yardımcısı olarak atanmış, ancak 26 Nisan 2018 tarihinde milletvekili adayı olmak amacıyla görevinden istifa etmiştir.

TBMM 27. dönem Adalet ve Kalkınma Partisi Denizli milletvekili olarak seçilen Ahmet Yıldız, 2018 ile 2023 yılları arasında AK Parti Denizli Milletvekili olarak görev almıştır. Aynı zamanda Avrupa Konseyi Parlamenter Meclisi başkan yardımcısı ve Türk Grubu başkanı olarak görev yapmıştır. 22 Haziran 2023 tarihinde ise dışişleri bakan yardımcılığı görevine tekrar atanmıştır.

Ahmet Yıldız, 21 Şubat 2023 tarihinde Türkiye’nin Washington Büyükelçiliği görevine Sedat Önal’ın getirilmesiyle birlikte Önal’ın yerine BM Daimi Temsilciliği görevini üstlenmiştir.

Ahmet Yıldız Evli Mi, Eşi Kim ve Kaç Çocuğu Var?

BM Daimi Temsilcisi ve Dışişleri Baka Yardımcısı Ahmet Yıldız’ın kaç doğumlu olduğu, kaç yaşında olduğu, aslen nereli olduğu, hangi üniversite mezunu olduğu, ne iş yaptığı, hangi partili, hangi ilden milletvekili seçildiğinin ve hangi ilin milletvekili olduğunun yanı sıra özel hayatı da merak konusu olmuştur.

Bunun üzerine arama motorlarında evli mi, evlendi mi, kiminle evli, boşandı mı, eski eşi kim, sevgilisi var mı, çocuğu var mı, kaç çocuğu var gibi soruların cevapları araştırılmıştır. 60 yaşındaki Ahmet Yıldız evli olup 3 çocuk babasıdır.

Bu biyografide Ahmet Yıldız hakkında sahip olduğumuz bilgilere yer verdik. Bilgilerde herhangi bir yanlışlık tespit ettiyseniz hemen aşağıdaki yorum alanını kullanarak bu yanlışlığı düzeltmemize yardımcı olabilirsiniz.

Kaynaklar: Kaynak1

18 Beğen