Stephanie Frappart kimdir – Biyografi.net.tr

Stephanie Frappart kimdir – Biyografi.net.tr

Stephanie Frappart kimdir – Biyografi.net.tr

Stephanie Frappart kimdir, 2014 yılından beri Fransa‘da profesyonel olarak erkek futbol 2. Liginde hakemlik yapmaktadır.

Stephanie Frappart, 14 Aralık 1983 tarihinde Herblay-sur-Seine, Fransa‘da doğmuştur. 2009 yılından bu yana FIFA korkatına sahiptir.

Stephanie Frappart, 2011’den beri Fransa‘daki erkek futbolunun üçüncü bölümü olan Championnat Ulusal’da hakemlik yaptı. Aynı yıl FIFA‘nın Uluslararası Hakemler Listesi’nde yer aldı.

Stephanie Frappart, 2014 yılından beri Fransa‘da profesyonel olarak erkek futbol 2. Liginde hakemlik yapmaktadır. 2015 yılında Kanada‘da düzenlenen FIFA Kadınlar Dünya Kupası’nda hakem olarak görev aldı. 2019 yılında da Fransa‘da düzenlenen FIFA Kadınlar Dünya Kupasında tekrar hakem olarak görev aldı.

28 Nisan 2019 tarihinde Amiens ile Strasbourg arasındaki 34. hafta maçını yöneterek Ligue 1 kariyerine start veren Stephanie Frappart, ligin 36. haftasındaki Nice-Nantes maçını yönetti.

7 Temmuz 2019‘da da Fransa’daki FIFA Kadınlar Dünya Kupası finalinde, ABD ile Hollanda arasında oynanan mücadeleyi yönetti.

UEFA tarafından görevlendirilen Stephanie Frappart, 14 Ağustos 2019 tarihinde İstanbul‘da Beşiktaş’ın stadyumu Vodafone Park’ta oynanan Liverpool ile Chelsea arasında yapılan maçı yönetti. Karşılaşmada ayrıca Türk hakem Cüneyt Çakır da 4. hakem olarak görevlendirildi.

Stephanie Frappart, UEFA‘nın erkekler organizasyonunda final yöneten ilk kadın hakem olarak tarihe geçti.

Kaynaklar: Kaynak1

7 Beğen