Selim Temurci ✔️ Kimdir, Boyu, Kaç Yaşında, Nereli Biyografi.co

Selim Temurci ✔️ Kimdir, Boyu, Kaç Yaşında, Nereli Biyografi.co

Selim Temurci ✔️ Kimdir, Boyu, Kaç Yaşında, Nereli Biyografi.co

Selim Temurci kimdir, kaç yaşındadır, aslen nerelidir, ne mezunu, mesleği nedir, hangi partiden, hangi ilin milletvekili, nereden aday, milletvekili oldu mu, evli mi, eşi kimdir, çocuğu var mı, kaç çocuğu var gibi soruların cevabını bu biyografi sayfasında bulabileceksiniz. İşte Selim Temurci hakkında bilmeniz gereken tüm detaylar;

Doğum Tarihi: 1970 Doğum Yeri: Rize
Eğitim: Boğaziçi Üniversitesi Burç: 
Meslek: Siyasetçi Twitter
Selim Temurci Bilgi Tablosu

Arama motorlarında Selim Temurci’nin hayatı hakkında aratılan kimdir, aslen nereli, kaç yaşında, ne mezunu, ne iş yapar, hangi partiden, nereden aday, hangi ilin milletvekili, milletvekili oldu mu, evli mi, eşi kimdir, çocuğu var mı, kaç çocuğu var gibi soruların cevabına bu biyografi sayfasında yer verdik.

Selim Temurci

Selim Temurci Kimdir, Aslen Nereli ve Ne Zaman Doğdu?

Gelecek Partisi’nin mevcut Genel Başkan Yardımcılığı görevinde bulunan Selim Temurci, son zamanların en merak edilen isimleri arasında yer almıştır. Siyasetçi Selim Temurci, 1970 yılında Rize’nin Çayeli ilçesinde dünyaya gelmiştir. Aslen nereli olduğu da oldukça merak edilen Selim Temurci’nin aslen Rizeli olduğu bilinmektedir.

Selim Temurci Kaç Yaşında?

Selim Temurci’nin aslen nereli olduğu ve ne zaman doğduğu kadar kaç yaşında olduğu da merak konusu olmuştur. 1970 yılında Rize’nin Çayeli ilçesinde dünyaya gelen Selim Temurci 53 yaşındadır.

Selim Temurci Ne Mezunu?

Selim Temurci hakkında araştırılan konular elbette bu kadarla sınırlı kalmamış ve eğitimiyle ilgili ne mezunu, hangi okul mezunu, hangi lise ya da hangi üniversite mezunu olduğu da araştırılan konular arasında yer almıştır.

1991 yılında Çayeli İmam Hatip Lisesi’nden mezun olan Selim Temurci, Boğaziçi Üniversitesi Siyaset ve Uluslararası İlişkiler Bölümü’nden mezun olmuştur. Boğaziçi Üniversitesi’nden mezun olan 53 yaşındaki Selim Temurci, yüksek lisans ve doktora eğitimini Marmara Üniversitesi Bankacılık Bölümü’nde tamamlamıştır.

Selim Temurci Hangi Partide, Aday ya da Milletvekili Oldu Mu?

Siyasi kariyerine 2006 yılında Adalet ve Kalkınma Partisi bünyesinde adım atan Selim Temurci, bu partide üç yıl boyunca Kâğıthane İlçe Yönetim Kurulu üyesi olarak görev yapmıştır. Akabinde yerel yönetimden sorumlu il başkan yardımcılığı görevinde bulunan Selim Temurci, bu görevini 2015 yılına kadar sürdürmüştür.

Selim Temurci, 2015 ile 2018 yılları arasında AK Parti İstanbul il başkanlığı görevini yürütmüştür. 9 Şubat 2018 tarihinde düzenlediği basın toplantısında Adalet ve Kalkınma Partisi’nden istifa ettiğini açıklayan Selim Temurci, 2019 yılında Ahmet Davutoğlu önderliğinde kurulan Gelecek Partisi’nin kurucuları arasında yer almıştır.

Selim Temurci, 2019 yılından itibaren kurucular kurulunda yer aldığı Gelecek Partisi bünyesinde siyaset yapmaktadır. Selim Temurci’nin milletvekili olup olmadığı da oldukça merak edilmiştir. Kaynaklarda yer alan ifadelere göre Selim Temurci, milletvekilliği için aday olmamıştır. Ayrıca Selim Temurci, iyi derecede İngilizce bilmektedir.

Selim Temurci Evli Mi, Eşi Kim ve Kaç Çocuğu Var?

Gelecek Partisi Genel Başkan Yardımcısı Selim Temurci’nin hangi partili olduğunun, hangi partiden seçildiğinin, hangi partide görev yaptığının, kaç yaşında olduğunun, aslen nereli olduğunun ve ne iş yaptığının yanı sıra özel hayatı da merak konusu olmuştur.

Bunun üzerine arama motorlarında evli mi, eşi kim, çocuğu var mı, kaç çocuğu var gibi soruların cevapları araştırılmıştır. 53 yaşındaki Selim Temurci’nin evli olduğu bilinmekle birlikte kiminle evli olduğu ya da eşinin kim olduğuyla ilgili herhangi bir bilgiye ulaşılamamıştır. Gelecek Partisi’nde görev yapan Selim Temurci’nin 3 çocuğu vardır.

Selim Temurci Instagram Adresi

Selim Temurci’nin Instagram adresine cümle içerisinde yer alan ilgili bağlantı linki üzerinden erişim sağlayabilirsiniz.

Bu biyografide Selim Temurci hakkında sahip olduğumuz bilgilere yer verdik. Bilgilerde herhangi bir yanlışlık tespit ettiyseniz hemen aşağıdaki yorum alanını kullanarak bu yanlışlığı düzeltmemize yardımcı olabilirsiniz.

Kaynaklar: Kaynak1

9 Beğen