Pınar Eliçe kimdir – Biyografi.net.tr

Pınar Eliçe kimdir – Biyografi.net.tr

Pınar Eliçe kimdir – Biyografi.net.tr

Pınar Eliçe kimdir, Pınar Eliçe, 1972 yılında Yugoslavya‘da doğmuştur. Daha sonra ailesi ile beraber Türkiye‘ye göç etti. Genç yaşında ailesinin geçimini üstlendi. Ticaret Lisesinde okudu. 1987 yılında Sezer Film yapımı Orhan Elmas yönetmenliğindeki Fikret Hakan ve Necla Nazır‘ın başrollerini oynadığı ‘O Bir Melekti’ isimli filmde rol aldı.

Pınar Eliçe, 1988 yılında Maksim gazinosunda çalışmaya başladı. Sahne hayatına oryantal olarak başlayan Pınar Eliçe, daha sonra solistliğe geçiş yaptı. Bu sırada Aksaray Musiki Cemiyeti’ne katıldı. Aynı gazinoda Sibel Can‘dan sonra ikinci isim ve 1992 yılında assolist oldu. O sıralarda ‘Turkish Belly Dancing’ ismiyle bir de VCD’si yayınlandı.

Pınar Eliçe, 1994 yılında Sezer Film yapımı Orhan Elmas yönetmenliğindeki ‘Son Gün Son Gece’ isimli filmde Mahmut Hekimoğlu ile birlikte başrolü paylaştı. Sahne ve televizyon dünyasında emin adımlarla ilerlemeye başlayan Pınar Eliçe, 1998 yılında çevrilmeye başlanan Salih Güney‘le birlikte başrolünü oynadığı ‘‘Kuzgun” isimli TV dizi filminde ‘‘Türkan” adlı bir kumpanya sanatçısını canlandırdı.

Pınar Eliçe, 2000 yılının başlarında Türkiye‘yi temsilen Türkmenistan‘da Saparmurat Türkmenbaşı‘nın huzurunda bir konser verdi. Aynı yıl ‘Şeytan Sofrası’ isimli Ülkü Erakalın yönetmenliğinde çevrilen filmde Serap Akıncıoğlu, Salih Kırmızı ve Ersin Umulu ile başrolleri paylaştı.

Pınar Eliçe, İki yıldır birlikte olduğu eski Esenyurt eski Belediye Başkanı Gürbüz Çapan‘ın kardeşi Çetin Çapan ile 5 Haziran 2002 tarihinde evlendi. Evlendikten sonra sahnelere veda etti. 2007 yılında boşandı. Bu evliliğinden Helin (d.2002) adında bir kızı, Deniz Derin (d. 2004) adında bir oğlu vardır.

Boşandıktan sonra ticarete atılmayı planlarken müzik çevresinden menajer Oğuz Arınmış’ın teklifi üzerine tekrar müzik dünyasına dönmeyi seçti. Çalışmaları Vakıf konserleri ve TV programları üzerine yoğunlaştı. Öncü Müzik’ten çıkardığı “Olur mu Olur mu?” isimli Pop tarzında yorumladığı albümü müzik marketlerde 16 Temmuz 2008 tarihinde yerini aldı.

Pınar Eliçe, 2018 yılında “Yemin Olsun” adlı albümünü çıkardı.

Albümleri :
1992 – İnsanda şans olacak
1997 – Duydun Mu
2000 – yılında Alabora
2008 – yılında Olur mu Olur
2018 – Yemin Olsun

Filmleri ve Dizileri :
Oyuncu :
2000 – Şeytan Sofrası (TV Filmi)
1999 – Kuzgun (Türkan) (TV Dizisi)
1994 – Son Gün Son Gece (Sinema Filmi)
1993 – Darbukatör Baryam (TV Dizisi)
1987 – O Bir Melekti (Yıldız) (Sinema Filmi).

Kaynaklar: Kaynak1

10 Beğen