Özgül Kavruk Kimdir?

Özgül Kavruk Kimdir?

Özgül Kavruk kimdir? Özgül Kavruk, 1 Aralık 1977 tarihinde Aydın, Söke’de öğretmen bir ailenin kızı olarak doğmuştur. Annesi Nigar Kavruk, babası Ahmet Kavruk’dur. Yeditepe Üniversitesi Halkla İlişkiler bölümünden mezun oldu.

1992 yılında 15 yaşında İzmir‘de modelliğe başladı. 2000 yılında TGRT’de yayınlanan ‘Derman Bey’ dizisi ile oyunculuğa geçiş yaptı. O dönemler hem modellik hem sunuculuk hem oyunculuk yapıyordu. Üniversite de arada olunca sunuculuğu bıraktı sonra da 2002 yılında modelliği de bırakıp kendini tamamen oyunculuğa verdi.

İyi derece Ingilizce ve Almanca bilen Özgül Kavruk, 1999 yılında Ayyıldız Kataloğu’nun kapak kızı oldu.

Osman Sınav tarafından yaratılan, 2009 yılında başlayan ve başrolünde Tayanç Ayaydın‘ın oynadığı “Sakarya Fırat” dizisine 2012 yılında 114’üncü bölümde PKK’lı Jiyan olarak girdi.

2006 yılında “Doktorlar” adlı dizide oynadı. Başrollerini Kutsi ve Yasemin Ergene‘nin oynadığı bu dizide Bekir Aksoy, Yağmur Atacan, Cüneyt Türel, Aysun Kayacı, Mehmet Aslan gibi oyuncular da rol almışlardır.

Özgül Kavruk, 2007 – 2010 yılları arasında “Parmaklıklar Ardında” adlı dizide; Selda Alkor, Serra Yılmaz, Zeynep Eronat, Cengiz Bozkurt, Fikret Kuşkan, Tardu Flordun gibi birçok oyuncuyla birlikte rol aldı.

2014 yılında yapımcılığını Osman Sınav‘ın yaptığı “Hatasız Kul Olmaz” adlı dizide Başrollerini Murat Han, Ekin Türkmen, Burçin Abdullah ve Ertan Saban paylaştı.

2015 yılınd FOX Tv de yayınlanan Sen Benimsin isimli dizide Cemile Yenilmez karkaterini canlandırdı.

2017 yılında vizyona giren Büyü 2 ve 2018 senesinde vizyona giren Yalnız Hayaller Kaldı filimlerinde rol aldı.

Özgül Kavruk, 2008 yılında Elektrik Mühendisi Ömer Seçkin ile evlendi. Çiftin Ayza isminde bir kız çocukları var. Özgül Kavruk, kendisine ait PLENA Physio&Pilates isimli pilates stüdyosunda pilates eğitmenliği yapıyor.

Yay burcu olan Özgül Kavruk’un boyu 1.73 cm kilosu ise 66 kg dır.

Özgül Kavruk‘un Instagram‘da 15 bin takipçisi var.

Kaynaklar: Kaynak1

10 Beğen