Oya Çebi Kimdir?

Oya Çebi Kimdir?

Oya Çebi kimdir? Oya Çebi, 20 Ocak 1985 tarihinde Trabzon’da dünya geldi. İlkokul ve ortaokul eğitiminin ardından Araklı Anadolu Öğretmen Lisesi’nden mezun oldu. Daha sonra Kafkas Üniversitesi Eğitim Fakültesi Türkçe Öğretmenliği bölümünü tamamladı.

Üniversiteden mezun olduktan sonra Müjdat Gezen Sanat Merkezi’nde Uğur Dündar ve Yılmaz Özdil gibi isimler başta olmak üzere birçok isimden spikerlik ve sunuculuk dersleri aldı. Ardından Anadolu Üniversitesi Medya ve İletişim bölümünde eğitim gördü.

Kariyerine ilk olarak Türkçe öğretmenliği yaparak başladı. 4 yıl öğretmenlik yaptıktan sonra spikerlik ve sunuculuk için gerekli eğitimlerini tamamlayıp Artı 1 kanalında çalışmaya başladı. Artı 1 kanalında muhabirlik yaparken hafta sonları ana haberleri sundu. Ardından sahibi hemşerisi olan Mehmet Ali Yılmaz’ın kanalı Tvem’e transfer oldu. Burada ana haber bülteninin sunuculuğunu üstlendi. Bir süre Tvem’de çalıştıktan sonra 2017 yılında Habertürk kanalına transfer oldu.

Habertürk’te Haftasonu Sabahı, Gece ve Gün Başlıyor programlarının yanı sıra ana haber bülteninin sunumunda görev aldı. Bir dönem TV8 int kanalında da Sektörün Enleri programını sundu.

Yaklaşık 6 yıldır görev yaptığı Habertürk’le yollarını ayıran Oya Çebi 30 Ekim 2023 tarihinden itibaren Beyaz TV’de saat 18.30 da yayınlanan Beyaz TV Ana Haber’i sunmaya başladı. 2023 yılının son ayında Beyaz Tv ile yolunu ayırdı.

Oya Çebi‘nin Instagram‘da 83 bin, Twitter‘da 7 bin takipçisi var.

Kaynaklar: Kaynak1

18 Beğen