Nasuh Mahruki ✔️ Kimdir, Boyu, Kaç Yaşında, Nereli Biyografi.co

Nasuh Mahruki ✔️ Kimdir, Boyu, Kaç Yaşında, Nereli Biyografi.co

Nasuh Mahruki ✔️ Kimdir, Boyu, Kaç Yaşında, Nereli Biyografi.co

Nasuh Mahruki kimdir, kaç yaşındadır, aslen nerelidir, hangi üniversite mezunu, ne iş yapar, evli mi, eşi kimdir, çocuğu var mı, kaç çocuğu var gibi soruların cevabını bu biyografi sayfasında bulabileceksiniz. İşte Nasuh Mahruki hakkında bilmeniz gereken tüm detaylar;

Doğum Tarihi: 21 Mayıs 1968 Doğum Yeri: İstanbul
Eğitim: Bilkent Üniversitesi Burç: Boğa
Meslek: Yazar, Fotoğrafçı Instagram
Nasuh Mahruki Bilgi Tablosu

Arama motorlarında Nasuh Mahruki’nin hayatı hakkında aratılan kimdir, aslen nereli, kaç yaşında, ne mezunu, ne iş yapar, evli mi, eşi kimdir, çocuğu var mı, kaç çocuğu var gibi soruların cevabına bu biyografi sayfasında yer verdik.

Nasuh Mahruki

Nasuh Mahruki Kimdir, Aslen Nereli ve Ne Zaman Doğdu?

Dağcı, yazar ve fotoğrafçı kimlikleriyle tanınan Nasuh Mahruki ya da asıl adıyla Ali Nasuh Mahruki 21 Mayıs 1968 tarihinde İstanbul’da doğmuştur. Aslen nereli olduğu da oldukça merak edilen Nasuh Mahruki’nin aslen nereli olduğu bilinmemektedir.

Nasuh Mahruki Kaç Yaşında?

Nasuh Mahruki’nin aslen nereli olduğu, nerede doğduğu ve ne zaman doğduğu kadar kaç yaşında olduğu da merak konusu olmuştur. 1968 yılının 21 Mayıs günü iki asırdır İstanbul’da yaşayan Mahruki ailesinde dünyaya gelen Nasuh Mahruki 55 yaşındadır.

Nasuh Mahruki Hangi Üniversite Mezunu?

Nasuh Mahruki hakkında araştırılan konular elbette bu kadarla sınırlı kalmamış ve eğitimiyle ilgili ne mezunu, hangi okul mezunu ya da hangi üniversite mezunu olduğu da oldukça fazla araştırılmıştır.

55 yaşındaki Nasuh Mahruki, Şişli Terakki Lisesi’nden mezun olduktan sonra Bilkent Üniversitesi İşletme Fakültesi’nden mezun olmuştur.

Nasuh Mahruki Kimin Torunu ve Babası Kimdir?

Nasuh Mahruki ile ilgili olarak merak edilen konulardan birkaç tanesi de kimin torunu olduğu, babasının kim olduğu ya da kimin oğlu olduğudur. Nasuh Mahruki’nin babası Cem Mahruki, Türkiye’nin sayılı koleksiyoncularından biridir. Nasuh Mahruki’nin babası aynı zamanda Türk Nümismatik Derneği’nin başkanlığını yapmıştır.

Nasuh Mahruki’nin kimin torunu olduğu konusuna gelecek olursak Mahruki, Osmanlı Devleti döneminde Sultan II. Mahmud’un hizmetinde görev almış Nasuhzade şehit Kaptan-ı Derya Ali Paşa’nın 5. kuşak torunudur.

Nasuh Mahruki Ne İş Yapar?

1988 yılında Bilkent Üniversitesi Doğa Sporları Topluluğu’nda dağcılık sporuyla tanışan Nasuh Mahruki, üç yıl kadar bu topluluğun başkanlık görevini yürütmüştür. Mahruki, 1992 ile 1994 yılları arasında geçmiş yıllarda Sovyetler Birliği’nin sınırları içinde yer alan ve 7000 metreden yüksek olan beş dağa tırmanmasıyla birlikte ‘Kar Leoparı’ unvanını almıştır.

Ayrıca 1995 yılında dünyanın deniz seviyesi üzerindeki en yüksek dağı olan Everest Dağı’na tırmanan ilk Türk dağcı olma özelliğine sahiptir. Nasuh Mahruki, 1996 yılında yedi kıtanın en yüksek dağına tırmanarak her kıtadaki en yüksek dağın oluşturduğu grup olan Yedi Zirveler projesini tamamlayan 45. sporcu olmasının yanı sıra en genç sporcu olmuştur.

2010 yılında bir kez daha Everest Dağı’na tırmanan Mahruki, Bahçeşehir Üniversitesi’nde “Takım Çalışması ve Liderlik” dersleri vermiştir. Derslerin haricinde kişisel gelişim, liderlik, kararlılık, kendini tanıma gibi konularda motivasyon konuşmalarının yanı sıra seminerler vermiştir.

Mahruki ayrıca çeşitli dergi ve gazetelerde köşe yazarlığı yapmış olup, televizyon kanallarında belgesel içerikli programlar hazırlamıştır. Arama Kurtarma Derneği’nin (AKUT) kurucu üyesi olan Nasuh Mahruki, çeşitli dönemlerde AKUT Yönetim Kurulu Başkanlığı ve Yönetim Kurulu Üyeliği görevlerinde bulunmuştur.

Nasuh Mahruki Evli Mi, Eşi Kim ve Kaç Çocuğu Var?

Everest Dağı’na tırmanan ilk Türk olmasıyla tanınan Nasuh Mahruki’nin ne iş yaptığının, aslen nereli olduğunun ve kaç yaşında olduğunun yanı sıra özel hayatı da merak konusu olmuştur.

Bunun üzerine arama motorlarında evli mi, eşi kim, çocuğu var mı, kaç çocuğu var gibi soruların cevapları araştırılmıştır. Mine Mahruki ile evli olan 55 yaşındaki Nasuh Mahruki’nin Bilge ve Barlas isimlerinde iki çocuğu vardır.

Nasuh Mahruki Twitter ve Facebook Adresi

Nasuh Mahruki’nin Twitter ve Facebook adresine cümle içerisindeki ilgili bağlantı linki üzerinden erişim sağlayabilirsiniz.

Nasuh Mahruki Kitapları

  • Bir Dağcının Güncesi – 1995
  • Everest’te İlk Türk – 1995
  • Bir Hayalin Peşinde – 1996
  • Asya Yolları, Himalayalar ve Ötesi – 1999
  • Yeryüzü Güncesi – 2002
  • Vatan Lafla Değil Eylemle Sevilir – 2007
  • Kendi Everest’inize Tırmanın – 2010

Bu biyografide Nasuh Mahruki hakkında sahip olduğumuz bilgilere yer verdik. Bilgilerde herhangi bir yanlışlık tespit ettiyseniz hemen aşağıdaki yorum alanını kullanarak bu yanlışlığı düzeltmemize yardımcı olabilirsiniz.

Kaynaklar: Kaynak1

12 Beğen