Duygu Erokan Kimdir?

Duygu Erokan Kimdir?

Duygu Erokan kimdir? Duygu Erokan, 1983 yılında İstanbul’da doğmuştur. Üniversite eğitimini Reklamcılık ile ilgili öğrenim görmüştür.

Oyunculuk kariyeri dışında sporla da yakından ilgili olan Duygu Erokan, buz pateni, yüzme ve atletizmle ilgilenmiştir.

Duygu Erokan, kameraların karşısına ilk kere 2007 senesinde Duvar dizisinde Nihan karakteriyle çıkmıştır. Peşinden Gece Gündüz, Kız takımı ve Güz Gülleri benzer biçimde dizilerde rol almıştır.

2011 yılında vizyona giren Çınar Ağacı filminde Sinem karakterini canlandırdı.

2016 yılında Zeynep Yılmaztürk ile ilk acroyoga dersine girdi ve yoga ile tanışması gerçekleşti. Bu şekilde profesyonel yoga yolculuğuna ilk adımını attı. Temmuz 2017 de Acrovinyasa’nın ALO Yogayla birlikte dünya capında gerçekleştirdiği aylık Challenge da derece ve ödül kazanan 3 kişiden biri oldu.

2019 yazında partneri Özge Zeynep Sayman ile tekrar katıldığı ACROVINYASA & ALOYOGA challengeda büyük ödül olan Bali de 200 saat AcroYoga teacher trainingi kazanmıştır.

Duygu Erokan aktif olarak yoga eğitmenliği yapmaktadır.

2023 yılında ise Atv ekranlarında gösterilen Üvey Anne adlı dizinin kadrosunda yer verilmiştir. Dizide Leyla karakterini canlandırdı. Dizinin oyuncuları içinde ise Kutsi, Hazal Filiz Küçükköse, Ezgi Şenler, Ayşegül Günay, Hakan Eratik, emin Günenç, Ayşen İnci, Mihriban Er, İbrahim Şahin, Bengü Balta, nehir Gökdemir, Aslı Tandoğan, Ali Yerlikaya, Ecenaz Üçer, Yasemin Nil Yılmaz, Ecenaz Üçer, zirve Öztürk, Göker Ersivri, Deniz Hiracan, Selinda Nur Keküllüoğlu benzer biçimde adlar yer almaktadır.

Duygu Erokan‘ın Instagram‘da 12 bin takipçisi var.

Kaynaklar: Kaynak1

13 Beğen