Dr. Ender Saraç ✔️ Kimdir, Boyu, Kaç Yaşında, Nereli Biyografi.co

Dr. Ender Saraç ✔️ Kimdir, Boyu, Kaç Yaşında, Nereli Biyografi.co

Dr. Ender Saraç ✔️ Kimdir, Boyu, Kaç Yaşında, Nereli Biyografi.co

Dr. Ender Saraç kimdir, kaç yaşında, aslen nereli, ne iş yapar, olayı nedir, evli mi, boşandı mı, kaç evlilik yaptı, eski eşi kim çocuğu var mı, kaç çocuğu var gibi soruların cevabını bu biyografi sayfasında bulabileceksiniz. İşte Dr. Ender Saraç hakkında bilmeniz gereken tüm detaylar;

Doğum Tarihi: 1959 Doğum Yeri: İzmir
Eğitim: Ege Üniversitesi Burç: 
Meslek: Doktor, Beslenme ve Diyet Uzmanı Instagram
Dr. Ender Saraç Bilgi Tablosu

Arama motorlarında Dr. Ender Saraç’ın hayatı hakkında aratılan kimdir, nereli, kaç yaşında, kaç doğumlu, ne mezunu, hangi üniversite mezunu, ne iş yapar, branşı nedir, olayı nedir, evli mi, ne zaman evlendi, boşandı mı, kaç evlilik yaptı, eski eşi kim, çocuğu var mı, kaç çocuğu var gibi soruların cevabına bu biyografi sayfasında yer verdik.

Dr. Ender Saraç

Dr. Ender Saraç Kimdir, Aslen Nereli ve Kaç Doğumlu?

Sosyal medyada Dr. Ender Saraç’a ait olduğunu iddia ettiği cinsel istismar başlıklı videonun yayınlanması üzerine Dr. Ender Saraç’ın hayatı merak konusu olmuştur.

Beslenme uzmanı Dr. Ender Saraç 1959 yılında İzmir’de doğmuştur. Aslen nereli olduğu da oldukça merak edilen Ender Saraç’ın aslen nereli olduğu bilgisine ulaşılamamıştır.

Dr. Ender Saraç Kaç Yaşında?

Ender Saraç’ın aslen nereli olduğu, nerede doğduğu ve kaç doğumlu olduğu kadar kaç yaşında olduğu da merak konusu olmuştur. 1959 yılında İzmir’de doğan Dr. Ender Saraç 64 yaşındadır.

Dr. Ender Saraç Hangi Üniversite Mezunu?

Elbette Ender Saraç hakkında araştırılan konular bu kadarla sınırlı kalmamış ve eğitimiyle ilgili ne mezunu, hangi okul mezunu, hangi lise mezunu, hangi üniversite mezunu ya da hangi bölüm mezunu olduğu da araştırılmıştır.

64 yaşındaki Ender Saraç Bornova Anadolu Lisesi’nden mezun olduktan sonra Ege Üniversitesi Tıp Fakültesi’nden mezun olmuştur.

Dr. Ender Saraç Ne İş Yapar, Branşı Nedir ve Hangi Gazetede Yazıyor?

Ege Üniversitesi Tıp Fakültesi’nden mezun olan Ender Saraç mecburi hizmetini Erzurum’un İspir ilçesinde yapmıştır. Vatani görevini tabip asteğmen olarak Çorlu’da yapan Saraç, görevini tamamladıktan sonra İzmir’de mezun olduğu Ege Üniversitesi Tıp Fakültesi’nde aile hekimliği eğitimini tamamlamıştır.

Saraç, bu eğitimi haricinde Hindistan, İsviçre, Almanya ve Hollanda’da ayurveda ve Hindu tıp bilimi üzerine eğitim görmüştür. Bir dönem Nükhet Duru ile birlikte UNİFORM Sağlık ve Estetik Merkezi’nde çalışan Saraç, 1994 yılında HAY SAĞLIK Merkezi’nin kuruculuğunu üstlenmiştir.

Bu merkez Türkiye’nin ilk Doğal Tıp ve Estetik Merkezi olma özelliğine sahiptir. Ayrıca Ender Saraç Türkiye’nin ilk doğal arınma merkezi olan Doğa Arınma Merkezi’nin de kurucuları arasında yer almıştır.

Aynı zamanda uzun yıllar televizyon kanallarında çeşitli programlara konuk olan Saraç, çeşitli dönemlerde farklı kanallarda sunuculuk da yapmıştır. Ender Saraç bütün bunların yanı sıra Posta Gazetesi’nde sağlık, yaşam, egzersiz ve beslenme konularında köşe yazıları kaleme almaktadır.

Dr. Ender Saraç

Dr. Ender Saraç Olayı Ne?

Arama motorlarında Ender Saraç hakkında en sık karşılaşılan sorulardan bir tanesi de olayı nedir sorusu olmuştur. Geçtiğimiz günlerde sosyal medya üzerinden Ender Saraç’a ait olduğu iddia edilen bir video ile yine oğlunun rehber öğretmenine anlattıklarının yazılı hali olduğu iddia edilen bir rapor yayınlanmıştı.

Oğluna ait olduğu iddia edilen söz konusu raporda oğlu, babası Ender Saraç’ın kendisine cinsel istismarda bulunduğu ifadeleri yer almıştı. Beslenme ve Diyet Uzmanı Dr. Ender Saraç hakkında çıkan iddialara “o görüntüler kesinlikle montaj annesi çocuğu iftira atmak için kullanıyor” yanıtını vermiştir.

Dr. Ender Saraç Kaç Evlilik Yaptı, Eski Eşi Kim ve Kaç Çocuğu Var?

Dr. Ender Saraç’ın aslen nereli olduğu, kaç doğumlu olduğu, kaç yaşında olduğu, mesleğinin ne olduğu, ne iş yaptığı, branşının ne olduğu ve olayının ne olduğu kadar özel hayatı da merak konusu olmuştur.

Bunun üzerine arama motorlarında evli mi, evlendi mi, kiminle evli, kaç evlilik yaptı, boşandı mı, eski eşi kim, çocuğu var mı, kaç çocuğu var gibi soruların cevapları araştırılmıştır.

İlk evliliğini 1988 yılında Sevgi Saraç ile yapan 64 yaşındaki Ender Saraç, çekişmeli olarak 2011 yılında eski eşinden boşanmıştır. Ender Saraç ile eski eşi Sevgi Saraç’ın Özcan adında bir çocukları olmuştur.

Ender Saraç eski eşinden boşandıktan birkaç yıl sonra ikinci evliliğini 2013 yılında Benan Kurtuluş ile yapmıştır. Saraç’ın eşi Benan Saraç ile olan ikinci evliliğinden Mikail adında bir oğlu ve bir kızı olmuştur. Saraç, ikinci evliliğini yaptığı Benan Saraç ile boşanma aşamasındadır. Ender Saraç’ın ilk evliliğinden bir ve ikinci evliliğinden iki olmak üzere üç çocuğu vardır.

Dr. Ender Saraç Twitter Adresi

Dr. Ender Saraç’ın Twitter adresine cümle içerisindeki ilgili alan üzerinden ulaşım sağlayabilirsiniz.

Dr. Ender Saraç Kitapları

 • Ayurveda Sağlıklı Zayıflamanın Yolları
 • Ayurveda Sağlıklı ve Uzun Yaşamın Sırları
 • Doğanın Şifalı Eli
 • Ruhsal Gelişim ve Kader
 • Ramazan’da Sağlıklı ve İnce Kalın
 • İlaç Gibi Yemekler
 • Artık Ruhunu da Besle
 • Çocuğunu Doğru Besle
 • Ruhsal Gelişim ve Kader: Hiçbirimiz Boşuna Yaratılmadık
 • Mumiyo (Yüksek Dağlardan Gelen Şifa)
 • 2020 Astroşifa Ajandası

Bu biyografide Dr. Ender Saraç hakkında sahip olduğumuz bilgilere yer verdik. Bilgilerde herhangi bir yanlışlık tespit ettiyseniz hemen aşağıdaki yorum alanını kullanarak bu yanlışlığı düzeltmemize yardımcı olabilirsiniz.

Kaynaklar: Kaynak1

7 Beğen