Dr. Aylin Yaman ✔️ Kimdir, Boyu, Kaç Yaşında, Nereli Biyografi.co

Dr. Aylin Yaman ✔️ Kimdir, Boyu, Kaç Yaşında, Nereli Biyografi.co

Dr. Aylin Yaman ✔️ Kimdir, Boyu, Kaç Yaşında, Nereli Biyografi.co

Dr. Aylin Yaman kimdir, kaç yaşındadır, aslen nerelidir, ne mezunu, mesleği nedir, hangi partiden, evli mi, eşi kimdir, çocuğu var mı, kaç çocuğu var gibi soruların cevabını bu biyografi sayfasında bulabileceksiniz. İşte Dr. Aylin Yaman hakkında bilmeniz gereken tüm detaylar;

Doğum Tarihi: 10 Kasım Doğum Yeri: Ankara
Eğitim: Ankara Üniversitesi Burç: Akrep
Meslek: Siyasetçi Twitter
Dr. Aylin Yaman Bilgi Tablosu

Arama motorlarında Dr. Aylin Yaman’ın hayatı hakkında aratılan kimdir, aslen nereli, kaç yaşında, ne mezunu, ne iş yapar, hangi partiden, hangi ilin milletvekili, evli mi, eşi kimdir, çocuğu var mı, kaç çocuğu var gibi soruların cevabına bu biyografi sayfasında yer verdik.

Dr. Aylin Yaman

Dr. Aylin Yaman Kimdir, Aslen Nereli ve Ne Zaman Doğdu?

Cumhuriyet Halk Partisi’nin yeni MYK (Merkezi Yönetim Kurulu) üyelerini açıklamasıyla birlikte üyelerden Aylin Yaman’ın hayatı araştırılmaya başlanmıştır. Yeni CHP MYK üyesi Aylin Yaman, 10 Kasım 1967 tarihinde Ankara’da dünyaya gelmiştir. Aslen nereli olduğu da oldukça merak edilen Aylin Yaman’ın aslen Ankaralı olduğu bilinmektedir.

Dr. Aylin Yaman Kaç Yaşında?

Aylin Yaman’ın aslen nereli olduğu, nerede doğduğu ve ne zaman doğduğu kadar kaç yaşında olduğu da merak konusu olmuştur. 1967 yılının 10 Kasım günü Ankara’da doğan Aylin Yaman 55 yaşındadır.

Dr. Aylin Yaman Hangi Üniversite Mezunu?

Aylin Yaman hakkında araştırılan konular bu kadarla sınırlı kalmamış ve eğitimiyle ilgili ne mezunu, hangi okul mezunu, hangi lise ve hangi üniversite mezunu olduğu da araştırılan konular arasında yer almıştır.

Ankara Çankaya İlköğretim Okulu’ndan mezun olan Aylin Yaman, TED Ankara Koleji’nden mezun olmuştur. 55 yaşındaki Aylin Yaman daha sonra Ankara Üniversitesi Tıp Fakültesi’nden mezun olmuştur.

Dr. Aylin Yaman Ne İş Yapar, Hangi Partiden ve Hangi Görevlerde Bulundu?

Üniversiteden mezun olduktan sonra 1992 ile 1996 yılları arasında Ankara Üniversitesi Tıp Fakültesi Fizyoloji Anabilim Dalında araştırma görevlisi olarak çalışma hayatına adım atan Aylin Yaman, 1996 ile 1999 yılları arasında aynı üniversitenin aynı anabilim dalında fizyoloji uzmanı olarak görev yapmıştır.

Ayrıca Aylin Yaman, aynı dönemlerde birkaç ay süreyle Amerika Birleşik Devletleri, Wayne State Üniversitesi Hematoloji Bölümü’nde gözlemci olarak bulunmuştur. 2002 yılından 2004 yılına kadar Ankara Güven Hastanesi bünyesinde Hasta Hizmetleri departmanında direktörlük yapan Yaman, 2004 ile 2008 yılları arasında aynı hastane bünyesinde kalite koordinatörlüğü görevini yürütmüştür.

Aylin Yaman, 2008 ile 2013 yılları arasında hastanenin başhekim yardımcılığı görevini üstenmiş, 2013 yılında ise hastanenin genel müdürlük görevine terfi etmiştir. Yaman aynı zamanda Güven Sağlık Grubu İcra Kurulu Üyeliği ve Güven Sağlık Grubu İcra Kurulu Başkanlığı görevlerinde bulunmuştur.

Siyasi kariyerine 2015 yılında Cumhuriyet Halk Partisi bünyesine üye olarak adım atan Yaman, 2016 ile 2018 yılları arasında CHP Çankaya Sağlık Komisyonu Üyeliği yapmıştır. Aylin Yaman, son olarak Cumhuriyet Halk Partisi’nin yeni MYK üyeleri arasında yer almıştır.

Dr. Aylin Yaman Evli Mi, Eşi Kim ve Kaç Çocuğu Var?

CHP yeni MYK üyesi Aylin Yaman’ın aslen nereli olduğu, kaç yaşında olduğu, hangi partili olduğu ve hangi görevlerde bulunduğu kadar özel hayatı da araştırılmaya başlanmıştır. Bunun üzerine arama motorlarında evli mi, kiminle evli, eşi kimdir, çocuğu var mı, kaç çocuğu var gibi soruların cevapları araştırılmıştır.

55 yaşındaki Aylin Yaman’ın evli olduğu bilinmekle birlikte iki kız çocuğunun olduğu bilinmektedir. Alin Yaman’ın kiminle evli olduğu ya da eşinin kim olduğuyla ilgili herhangi bir bilgiye ulaşılamamıştır.

Bu biyografide Dr. Aylin Yaman hakkında sahip olduğumuz bilgilere yer verdik. Bilgilerde herhangi bir yanlışlık tespit ettiyseniz hemen aşağıdaki yorum alanını kullanarak bu yanlışlığı düzeltmemize yardımcı olabilirsiniz.

Kaynaklar: Kaynak1

16 Beğen