Alper Çankaya ✔️ Kimdir, Boyu, Kaç Yaşında, Nereli Biyografi.co

Alper Çankaya ✔️ Kimdir, Boyu, Kaç Yaşında, Nereli Biyografi.co

Alper Çankaya ✔️ Kimdir, Boyu, Kaç Yaşında, Nereli Biyografi.co

Alper Çankaya kimdir, kaç yaşında, aslen nereli, ne mezunu, hangi üniversite mezunu, evli mi, bekar mı, sevgilisi var mı, sevgilisi kim gibi soruların cevabını bu biyografi sayfasında bulabileceksiniz. İşte Alper Çankaya hakkında bilmeniz gereken tüm detaylar;

Doğum Tarihi: 1990 Doğum Yeri: Tekirdağ
Eğitim: Bilkent Üniversitesi Burç: 
Meslek: Oyuncu Instagram
Alper Çankaya Bilgi Tablosu

Arama motorlarında Alper Çankaya’nın hayatı hakkında aratılan kimdir, aslen nereli, kaç yaşında, oynadığı diziler, oynadığı filmler, hangi üniversite mezunu, ne mezunu, hangi dizilerde oynadı, hangi filmlerde oynadı, yeni dizisi, evli mi, eşi kim, bekar mı, sevgilisi var mı, sevgilisi kim gibi soruların cevabına bu biyografi sayfasında yer verdik.

Alper Çankaya

Alper Çankaya Kimdir, Aslen Nereli ve Kaç Doğumlu?

Dizi ve sinema oyuncusu Alper Çankaya 1990 yılında Tekirdağ’da dünyaya gelmiştir. Aslen nereli olduğu da oldukça merak edilen Alper Çankaya’nın aslen nereli olduğu bilgisine ulaşılamamıştır.

Alper Çankaya Kaç Yaşında?

Aslen nereli olduğu, nerede ve ne zaman doğduğu merak edilen Alper Çankaya’nın kaç yaşında olduğu da araştırılan konular arasında yer almıştır. 1990 yılında Tekirdağ’da dünyaya gelen Alper Çankaya 33 yaşındadır.

Alper Çankaya Kaç Cm ve Burcu Ne?

Başarılı oyuncu Alper Çankaya’nın sadece kaç yaşında olduğu araştırılmamış olup boyu kaç cm ve burcu nedir sorularının cevapları da oldukça merak edilmiştir. Alper Çankaya’nın boyu kaç cm ve burcu nedir sorularının cevaplarına ulaşılamamıştır.

Alper Çankaya

Alper Çankaya Hangi Üniversite Mezunu?

Alper Çankaya hakkında merak edilen konulardan bir tanesi de eğitimiyle ilgili olup ne mezunu, hangi okul mezunu, hangi bölüm ya da hangi üniversite mezunu olduğudur.

Çankaya, Gazi Üniversitesi İktisat Bölümü’nü yarıda bırakarak Bilkent Üniversitesi Tiyatro Bölümü’ne geçiş yapmıştır. 33 yaşındaki Alper Çankaya Bilkent Üniversitesi Tiyatro Bölümü’nden mezun olmuştur.

Alper Çankaya Oynadığı Diziler ve Oynadığı Filmler

Bilkent Üniversitesi Tiyatro Bölümü’nden mezun olan Alper Çankaya üniversite yıllarında birçok tiyatro oyununda yer almasıyla birlikte oyunculuğa adım atmıştır. 2016 yılında Shangai Theatre Academy tarafından verilen bursla geleneksel Çin operası eğitimi almıştır.

Alper Çankaya ayrıca 2 yıl boyunca Bilkent Çocuk Tiyatrosu’nda eğitmenlik ve reji asistanlığı görevlerinde bulunmuştur. 2018 yılında Vatanım Sensin dizisinde oynayan Çankaya, akabinde Söz Senettir adlı sinema filminde oynamıştır. Alper Çankaya, 2020 yılında Çukur dizisinde, 2021 yılında Ex Aşkım dizisinde, 2022 yılında Baba dizisinde oynamıştır.

Alper Çankaya

Asıl çıkışını yakaladığı Baba dizisinde Zeynep Tuğçe Bayat, Buse Meral, Özge Yağız, Beril Pozam, Damlasu İkizoğlu, Bihter Dinçel gibi oyuncularla birlikte oynamıştır. 2023 yılında Biz Kimden Kaçıyorduk Anne dizisinde oynayan Çankaya, aynı yıl içerisinde vizyona giren Cam Perde filminde rol almıştır.

Bu filmde sergilemiş olduğu başarılı oyunculuğu Alper Çankaya’ya 42. İstanbul Film Festivali kapsamında verilen “En İyi Erkek Oyuncu” ödülünü kazandırmıştır. Alper Çankaya günümüzde oyuncu kadrosunda Musa Uzunlar ve Umutcan Ütebay yer aldığı Aile dizisinde Aslan Soykan’ın kuzeni Bedri karakterine hayat vermektedir.

Alper Çankaya Evli Mi, Sevgilisi Var Mı ya da Sevgilisi Kim?

Aile dizisinin Bedri’si oyuncu Alper Çanakaya’nın aslen nereli olduğu, kaç yaşında olduğu, ne mezunu ya da hangi üniversite mezunu olduğu, hangi dizilerde ve hangi filmlerde oynadığının yanı sıra özel hayatı da merak konusu olmuştur.

Bunun üzerine arama motorlarında evli mi, kiminle evli, eşi kim, sevgilisi var mı ya da sevgilisi kim gibi soruların cevapları araştırılmıştır. 33 yaşındaki Alper Çankaya’nın sevgilisi Selin Köseoğlu’dur. Çankaya’nın sevgilisi Selin Köseoğlu da oyunculuk yapmaktadır.

Alper Çankaya

Alper Çankaya Hangi Dizilerde ve Hangi Filmlerde Oynadı?

  • Vatanım Sensin (Arslan) – 2018 TV Dizisi
  • Söz Senettir (Cihat) – 2019 Sinema Filmi
  • Çukur (Sefa) – 2020 TV Dizisi
  • Ex Aşkım (Sefa) – 2021 TV Dizisi
  • Baba (Ahmet Kalkan) – 2022 TV Dizisi
  • Biz Kimden Kaçıyorduk Anne? (Komiser Yardımcısı) – 2023 TV Dizisi
  • Yargı (Eyüp) – 2023 TV Dizisi
  • Cam Perde (Ömer) – 2023 TV Dizisi
  • Aile (Bedri) – 2023 TV Dizisi

Alper Çankaya Twitter Adresi

Alper Çankaya’nın Twitter adresine cümle içerisindeki ilgili alan üzerinden ulaşım sağlayabilirsiniz.

Bu biyografide Alper Çankaya hakkında sahip olduğumuz bilgilere yer verdik. Bilgilerde herhangi bir yanlışlık tespit ettiyseniz hemen aşağıdaki yorum alanını kullanarak bu yanlışlığı düzeltmemize yardımcı olabilirsiniz.

Kaynaklar: Kaynak1

19 Beğen